Φοβερά παράπονα από τις διαιτητικές αποφάσεις!

Από paok24.com: Ο ΠΑΟΚ έχει μετριότατη εικόνα στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στο ΟΑΚΑ, αλλά από ένα σημείο και μετά στην πρώτη περίοδο και ειδικά στη δεύτερη, οι διαιτητές σφυρίζουν με τελείως διαφορετικά κριτήρια στις δύο πλευρές.

Η παραμικρή επαφή στην άμυνα του ΠΑΟΚ είναι φάουλ (και βολές), αντίθετα όταν η ΑΕΚ είναι στην άμυνα, αλλάζει η φιλοσοφία των σφυριγμάτων.

Ο πρώτος σκόρερ της ΑΕΚ, ο Ματσιούλις, που έχει 12 πόντους, θα μπορούσε να έχει ήδη 3 φάουλ, σε μια καθαρή φάση σε προσπάθεια του Λοβ, αλλά αντί γι'αυτό, δόθηκε τεχνική ποινή στον πάγκο του ΠΑΟΚ.

Οι βολές του πρώτου ημιχρόνου, είναι 18-8 για την ΑΕΚ, ενώ είναι χαρακτηριστικό ότι στη 2η περίοδο, οι παίκτες του Λυκογιάννη, δεν πήγαν ούτε μία φορά στη γραμμή της φιλανθρωπίας!