Τριάρα κορυφής για την Αϊντχόφεν

Από paokrevolution.net: Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον 5ο όμιλο του Europa League, Αϊντχόφεν συνέχισε την ξέφρενη πορεία της στην Ολλανδία, καθώς πέρασε νικηφόρα και από την έδρα της Τσβόλε (3-0) και πάτησε κορυφή μετά από πέντε αγωνιστικές.
Πηγή: paokrevolution.net

Η PSV χρειάστηκε εννιά λεπτά για να καθαρίσει το παιχνίδι. Αρχικά, ο Γκέτσε άνοιξε το σκορ μόλις στο ένατο λεπτό της αναμέτρησης, για να έρθει ο Γκάκπο να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του στο 18΄.

Στο 30΄ οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να μειώσουν στο σκορ, όμως δεν τα κατάφεραν, καθώς έχασαν πέναλτι και στο 39΄ δέχτηκαν και τρίτο τέρμα, αυτή τη φορά από τον Μάλεν.

Στα επόμενα λεπτά, δεν άλλαξε κάτι με την Αϊντχόφεν να στρέφει την προσοχή της στο ματς με την Γρανάδα για την πρώτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League.