Ισόπαλος με τον Άρη παραμονές του πολέμου (1940)

Από aspromavresistories.blogspot.com: Σαν σήμερα στις 13/10/1940, ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε στο Σιντριβάνι τον Άρη σε παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης της περιόδου 1940-1941 ...
Πηγή: aspromavresistories.blogspot.com

Τελικό αποτέλεσμα 2-2 σε ένα ματς στο οποίο ο Δικέφαλος προηγήθηκε στο σκορ στο 23' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κώστα Καλογιάννη και με αυτό το σκορ πήγαν οι ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 62' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κολωνιάρη και οκτώ λεπτά αργότερα πήραν το προβάδισμα στο σκορ με κεφαλιά του Χατζηνικολάου.

Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στο 83' με κοντινό σουτ του Καλογιάννη που χάρισε την ισοπαλία στην ομάδα μας.