Τα ΚΑΤΑΦΕΡΕ να μην κερδίσει!

Για την 6η αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ αναδείχθηκε στην Τούμπα ισόπαλος 4-4 με τον ΝΠΣ Βόλου ...

81ο λεπτό: Κίτρινη στον Μιχαηλίδη

77ο λεπτό: Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ σε ανατροπή του Άκπομ από τον Τσοκανη. Το απέκρουσε ο Κλέιμαν!

73ο λεπτό: Κίτρινη στον Ντόουγκλας

71ό λεπτό: Βγήκαν Σβαμπ, Τέιλορ και μπήκαν Ελ Καντουρί και Σοάρες

69ο λεπτό: Κίτρινη στον Εσίτι

64ο λεπτό: Ο Κλέιμαν σταματάει τον ΆΚπομ στο τετ α τετ!

63ο λεπτό: 4-3 ο Ροσέρο με κεφαλιά

55ο λεπτό: Τεράστια χαμένη ευκαιρία με τον Αουγκούστο να πλασάρει άουτ στο τετ α τετ με τον Κλέιμαν

35ο λεπτό: Σουτ του Μπαριέντος μπλόκαρε εύκολα ο Πασχαλάκης

32ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Ζίβκοβιτς μετά από μπαλιά του Μπίσεσβαρ

30ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 2-1 ο Άκπομ μετά από μπαλιά του Βιεϊρίνια

28ο λεπτό: Σουτ του Μπαρτόλο κατέληξε σε κόρνερ

24ο λεπτό: Το κόρνερ το εκτέλεσε ο Ζίβκοβιτς, ο Μιχαηλίδης πήρε την κεφαλιά και η μπάλα πήγε στα δίχτυα αφού βρήκε και στον Γκρίλο

24ο λεπτό: Ο Γκρίλο βάζει την προβολή και σταματαει τον Άπομ!

20ό λεπτό: Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Σβαμπ να μην μπορεί να σκοράρει μετά από μπαλιά του Άκπομ

18ο λεπτό: Τεράστια ευκαιρία για το 0-2 ο Πουρίτα. Τετ α τετ με τον Πασχαλάκη πλάσαρε άουτ

13ο λεπτό: Τραγική αμυντική λειτουργία  και 0-1 ο Φαν Βέερτ

3ο λεπτό: Φάουλ για καραμπινάτη κίτρινη του Ρομέρο στον Μπίσεσβαρ, δεν την έδειξε ο Καραντώνης αν και ήταν δίπλα!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Βόλο στη σέντρα

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Τέιλορ (71' Σοάρες), Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, Σβαμπ (71' Ελ Καντουρί), Εσίτι, Αουγκούστο, Ζίβκοβιτς (82' Μιτρίτσα), Μπίσεσβαρ (87' Μουργκ), Άκπομ (82' Σφιντέρσκι). Αναπληρωματικοί: Ζ. Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Μιχάι, Γιαξής, Ελ Καντουρί, Κωνσταντέλιας, Μουργκ, Μιτρίτσα, Σφιντέρσκι.

Βόλος ΝΠΣ: Κλέιμαν, Πουρίτα (57' Ροσέρο), Ρομέρο, Φεράρι, Γκρίλο, Τσοκάνης (79' Ρινέρ), Μπαριέντος (79' Νίνης), Ρεγκατίν, Φερνάντες (92' Γκουλέν), Φαν Βέερτ, Μπαρτόλο. Αναπληρωματικοί: Παπαδόπουλος, Κούζντρα, Γκουλέν, Νίνης, Ρίνερ, Σοάρες, Μεταξάς, Ροσέρο, Βοϊτκόφσκι.

....................................

14:30 Έφτασαν στο γήπεδο οι αποστολές των δύο ομάδων

15:10 Ξεκίνησαν ζέσταμα οι τερματοφύλακες του Βολου

H ενδεκάδα του ΠΑΟΚ

15:18 Πασχαλάκης, Ζίβκοβιτς ξεκίνησαν την προθέρμανσή τους, ακολούθησαν οι παίκτες της ομάδας του Βόλου

15:27 Και ο ΠΑΟΚ στον αγωνιστικό χώρο