Πλήρωσε την κακή εμφάνιση!

Για την 24η αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ έχασε εκτός έδρας με 2-1 από τον Αστέρα Τρίπολης ...

Ο Γκαρσία χρησιμοποίησε στο αρχικό σχήμα τους Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Μιχαηλίδη, Βιεϊρίνια, Τσιγγάρα, Ελ Καντουρί, Ουάρντα, Μουργκ, Λάμπρου, Κρμέντσικ, επιλέγοντας να αφήσει στον πάγκο Τζόλη - Ζίβκοβιτς.

Οι αντικαταστάτες τους πάντως στο ημίχρονο που αγωνίστηκαν απλά απογοήτευσαν...

Ο Δικέφαλος είχε σχετικά καλή παρουσία στο πρώτο 45λεπτο, βρέθηκε σε τρεις περιπτώσεις κοντά στο γκολ, αλλά ούτε ο Κρμέντσικ στο 2', ούτε το Ουάρντα στο 35' (δοκάρι) και 39' (απέκρουσε ο Τσιφτσής), κατάφεραν να σκοράρουν.

Αντίθετα ο Αστέρας σε μια από τις λίγες φορές που πάτησε στην περιοχή μας, έφτασε στο 1-0 στο 37' με τον Σίτο, σε μια φάση στην οποία τον έχασε ο Σοάρες!

Στην επανάληψη ο Γκαρσία πέρασε στο ματς τους Τζόλη - Ζίβκοβιτς, ο Αστέρας ταμπουρώθηκε στην άμυνα και σε μια αντεπίθεση στο 54' έφτασε στο 2-0 με τον Φερνάντεθ, με τον Μιχαηλίδη να χάνει τον σκόρερ και νωρίτερα ο Βαρέλα την κεφαλιά από τον Μπαράλες.

Ο ΠΑΟΚ πίεσε για να μειώσει και να ξαναμπεί στο ματς, ήταν φλύαρος και εγκλωβισμένος, όμως στο 85' ο Ζίβκοβιτς με εξαιρετικό συρτό, γωνιακό σουτ έγραψε το 2-1.

Στην τελευταία μας καλή ευκαιρία στο ματς, ο Κρμέντσικ στο 90' πήρε την κεφαλιά σχεδόν αμαρκάριστος και έστειλε την μπάλα άουτ!

Αστέρας Τρίπολης: Τσιφτσής, Κώτσιρας, Άλβαρες, Καστάνιο, Σουάρεθ, Βαλιέντε, Μουνάφο, Σίτο (82' Καπίγια, 93' Ριέρα), Ρεγκίς (67' Τιλίκα), Λουίς Φερνάντεθ (67' Ιγκλέσιας), Μπαράλες.

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο (63' Μπάμπα), Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, Τσιγγάρας, Ελ Καντουρί (63' Καγκάβα), Ουάρντα (83' Σφιντερσκι), Μουργκ (46' Ζίβκοβιτς), Λάμπρου (46' Λάμπρου), Κρμέντσικ.

.........................

4 λεπτά οι καθυστερήσεις

90ό λεπτό: Κεφαλιά ο αμαρκάριστος Κρμέντσικ, άουτ

85ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ μειώνει ο Ζίβκοβιτς με εξαιρετικό σουτ!

2 λεπτά οι καθυστερήσεις

39ο λεπτό: Τεραστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Τσιφτσή να σταματάει το σουτ του Ουάρντα

37ο λεπτό: 1-0 ο Αστερας με τον Σίτο, τον έχασε ο Σοάρες

35ο λεπτό: Σουτ του Ουάρντα στο κάθετο δοκάρι του Τσιφτσή

31ο λεπτό: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση το εκτελεσε ο Μουργκ, απέκρουσε ο Τσιφτσής

24ο λεπτό: Ακυρώνεται σαν οφ σάιντ το γκολ του Κρμέντσικ

3ο λεπτό: Σουτ του Μουνάφο από καλή θέση άουτ!

2o λεπτό: Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Κρμέντσικ να πλασάρει τον Τσιφτσή αλλά αμυντικός των γηπεδούχων σταμάτησε την πορεία της μπάλας

To παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Αστέρας Τρίπολης: Τσιφτσής, Κώτσιρας, Άλβαρες, Καστάνιο, Σουάρεθ, Βαλιέντε, Μουνάφο, Σίτο (82' Καπίγια, 93' Ριέρα), Ρεγκίς (67' Τιλίκα), Λουίς Φερνάντεθ (67' Ιγκλέσιας), Μπαράλες. Αναπληρωματικοί: Παπαδόπουλος, Ρούμπερ Γκαρθία, Ριέρα, Ιγκλέσιας, Τιλίκα, Τασουλής, Καπίγια, Χριστόπουλος, Αλί Μπαμπά

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο (63' Μπάμπα), Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, Τσιγγάρας, Ελ Καντουρί (63' Καγκάβα), Ουάρντα (83' Σφιντερσκι), Μουργκ (46' Ζίβκοβιτς), Λάμπρου (46' Λάμπρου), Κρμέντσικ. Αναπληρωματικοί: Πασχαλάκης,  Λύρατζης, Μπάμπα, Περέιρα, Νινούα, Καγκάβα, Α. Ζίβκοβιτς, Τζόλης, Σφιντέρσκι

.......................................

17:50 Έφτασε στο γήπεδο η αποστολή του ΠΑΟΚ και οι παίκτες έκαναν την καθιερωμένη αναγνωριστική βόλτα στον αγωνιστικό χώρο