"Πέταξε" βαθμούς πριν την Κράσνονταρ!

Για την 2η αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 στην Τούμπα με τον Ατρόμητο ...

Ο Φερέιρα παρέταξε στο αρχικό σχήμα τον Ζίβκοβιτς κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα τους Μιχάι, Βαρέλα, Μιχαηλίδη, μπροστά τους τους Γιαννούλη, Εσίτι, Σβαμπ, Μπίσεσβαρ μεσοεπιθετικά τους Τζόλη, Ζίβκοβιτς και στην κορυφή της επίθεσης τον Σφιντέρσκι.

Ο ΠΑΟΚ παρουσιάστηκε στο πρώτο 45λεπτο να έχει την κατοχή της μπάλας απέναντι σε έναν αντίπαλο που είχε σαφείς αμυντικούς προσανατολισμούς, χωρίς να βγει η κλασική ευκαιρία για την εστία του Γιαννιώτη.

Κάποια μακρινά σουτ που δεν ανησύχησαν ιδιαίτερα τον πορτιέρε του Ατρομήτου, ήταν οι καλές στιγμές μας στην αναμέτρηση στο πρώτο μισό της, με τον τεχνικό του Δικεφάλου να κρατάει στον πάγκο (σε σχέση με το ματς με την Μπενφίκα) τους Πέλκα – Καντουρί – Κρέσπο - Ίνγκασον, δίνοντας χρόνο συμμετοχής στο αρχικό σχήμα στους Ζίβκοβιτς – Εσίτι – Μπίσεσβαρ – Μιχάι.

Στο άχρωμο και άγευστο πρώτο ημίχρονο, η καλύτερη στιγμή μας καταγράφηκε στο 17o λεπτό, όταν ο Σβαμπ βρήκε τον Σφιντέρσκι ο οποίος σούταρε αλλά ο Γιαννιώτης σε δύο χρόνους μπλόκαρε.

Στο 51ο λεπτό ο Μπίσεσβαρ βρήκε τον Τζόλη, το δυνατό σουτ του οποίου το απέκρουσε σε κόρνερ ο Γιαννιώτης και δύο λεπτά αργότερα το σουτ του Κιβρακίδη σταμάτησε στο δοκάρι μας!

Στο 56ο λεπτό, νέα καλή στιγμή για τον Ατρόμητο με τον Γιακουμάκη να πλασάρει στην κενή εστία άουτ, μετά την αποτυχημένη προσπάθεια του Ζίβκοβιτς να διώξει την μπάλα, αλλά στο επόμενο λεπτό ο Ζϊβκοβιτς μετά από μπαλιά του Γιαννούλη άνοιξε το σκορ!

Στο 58ο λεπτό, ο Ζίβκοβιτς νίκησε σε τετ α τετ τον Γιακουμάκη, σε ένα δεύτερο ημίχρονο που ξεκίνησε πολύ δυναμικά και για τις δύο ομάδες!

Στο 77ο λεπτό μετά από σέντρα του Ενσικουλού και ο Μιχάι στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα! Ιδιαίτερη αντίδραση από πλευράς ΠΑΟΚ στη συνέχεια δεν είδαμε και το τελευταίο σφύριγμα του Καραντώνη βρήκε τις ομάδες ισόπαλες!

Οι αλλαγές του Φερέιρα δεν βοήθησαν, ενώ φάνηκαν κενά στο ρόστερ μας τα οποία ελπίζουμε να καλυφθούν, γιατί έτσι δεν πάμε πουθενά!

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Βαρέλα (81' Κρέσπο), Μιχαηλίδης, Εσίτι (81' Νινούα), Σβαμπ, Μπίσεσβαρ (87' Βρακάς), Γιαννούλης, Τζόλης (72΄Πέλκας), Α.Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι (72' Κούτσιας).

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Γκάλο, Γούτας, Στρούγγης, Σόλομον, Χαρίσης (72' Ενσικουλού), Κιβρακίδης, Τομάσεβιτς (83' Νάτσος), Γιακουμάκης (72' Ούμπιδες), Ραμπέγιο (88' Μουνίθ), Μανούσος (46' Κωτσόπουλος).

..................................

93ο λεπτό: Κίτρινη στον Μουνίθ για διαμαρτυρία

6 λεπτά οι καθυστερήσεις

90ό λεπτό: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση, στο τείχος η μπάλα

88ο λεπτό: Κίτρινη στον Σόλομον

88ο λεπτό: Μουνίθ στη θεση του Ραμπέγιο

87ο λεπτό: Βρακάς στη θέση του Μπίσεσβαρ!

83ο λεπτό: Νάτσος στη θέση του Τομάσεβιτς

81ο λεπτό: Νινούα και Κρέσπο στις θέσεις των Εσίτι και Βαρέλα

77ο λεπτό: Σέντρα του Ενσικουλού και ο Μιχάι στην  προσπάθειά του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

75ο λεπτό: Ο Κούτσιας γύρισε την μπάλα αλλά ο Πέλκας δεν πρόλαβε την μπάλα

72ο λεπτό: Γιακουμάκης και Χαρίσης βγήκαν και Ούμπιδες και Ενσικουλού μπήκαν

72ο λεπτό: Τζόλης και Σφιντέρσκι βγήκαν, Πέλκας και Κούτσιας μπήκαν

58ο λεπτό: Ο Ζίβκοβιτς σταματάει σε τετ α τετ τον Γιακουμάκη και στη συνέχειια το σουτ του Ραμπέγιο πέρασε άουτ!

57ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Ζϊβκοβιτς μετά από μπαλιά του Γιαννούλη

56ο λεπτό: Νέα καλή στιγμή για τον Ατρόμητο με τον Γιακουμάκη να πλασάρει στην κενή εστία άουτ, μετά την αποτυχημένη προσπάθεια του Ζίβκοβιτς να διώξει την μπάλα

55ο λεπτό: Σουτ του Σβαμπ άουτ η μπάλα

53ο λεπτό: Δοκάρι για τον Ατρόμητο με τον Κιβρακίδη!

51ο λεπτό: Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ βρήκε τον Τζόλη, το δυνατό σουτ του οποίου το απέκρουσε σε κόρνερ ο Γιαννιώτης

46ο λεπτό: Κωτσόπουλος στη θέση του Μανούσου

Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές ο ΠΑΟΚ

45'+3': Κεφαλιά του Γιακουμάκη άουτ

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

7-1 οι τελικές ως τώρα

43ο λεπτό: Κόρνερ ο Ζίβκοβιτς κεφαλιά ο Βαρέλα άουτ

41ο λεπτό: Σουτ του Ζίβκοβιτς σε κόρνερ ο Γούτας

39o λεπτό: Κίτρινη στον Χαρίση για μαρκάρισμα στον Σφιντέρσκι

34ο λεπτό: Ο Τζόλης σκόραρε αλλά ήταν σε θέση σε οφ σάιντ

Συμπληρώσαμε το μισάωρο στην αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ να μην απειλεί!

28ο λεπτό: Κίτρινη στον Γιαννιώτη που έκανε φάουλ στον Τζόλη εκτός περιοχής

27o λεπτό: Ο Μιχαηλίδης σε κόρνερ προ του Μανούσου, στη συνέχεια της φάσης σουτ του Σόλομον άουτ

22ο λεπτό: 59%-41% η κατοχή για τον ΠΑΟΚ

17o λεπτό: Ο Σβαμπ βρήκε τον Σφιντέρσκι ο οποίος σούταρε αλλά ο Γιαννιώτης σε δύο χρόνους μπλόκαρε

13ο λεπτό: Σουτ του Εσίτι άουτ

10ο λεπτό: Σουτ του Τζόλη μπλόκαρε ο Γιαννούλης

To παιχνίδι ξεκίνησε με τον Ατρόμητο στη σέντρα

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Βαρέλα (81' Κρέσπο), Μιχαηλίδης, Εσίτι (81' Νινούα), Σβαμπ, Μπίσεσβαρ (87' Βρακάς), Γιαννούλης, Τζόλης (72΄Πέλκας), Α.Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι (72' Κούτσιας). Αναπληρωματικοί: Πασχαλάκης, Ίνγκασον, Κρέσπο, Περέιρα, Νινούα, Καντουρί, Πέλκας, Βρακάς, Κούτσιας.

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Γκάλο, Γούτας, Στρούγγης, Σόλομον, Χαρίσης (72' Ενσικουλού), Κιβρακίδης, Τομάσεβιτς (83' Νάτσος), Γιακουμάκης (72' Ούμπιδες), Ραμπέγιο (88' Μουνίθ), Μανούσος (46' Κωτσόπουλος).  Αναπληρωματικοί: Μανδάς, Νάτσος, Νταβιώτης, Ουμπίδες, Οικονομίδης, Μουνίθ, Αγκάγιεφ, Ενσικουλού  Κωτσόπουλος

18:26: Στο γήπεδο ο Δικέφαλος για ζέσταμα

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Μιχάι Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Εσίτι Σβαμπ, Μπίσεσβαρ Γιαννούλης, Τζόλης, Α.Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι