Φιλικό διπλό χωρίς να ικανοποιήσει

Σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας ενόψει των επίσημων υποχρεώσεών του, ο ΠΑΟΚ κέρδισε 0-1 στη Βέροια, με σκόρερ τον Καγκάβα ...

Ο Ράζβαν Λουτσέσκου είχε την ευκαιρία να δει σε αγωνιστική δράση τους ποδοσφαιριστές του πριν την πρεμιέρα της Super League και να πάρει μία πρώτη γεύση από τους Μιτρίτσα, Σίντκλεϊ και Άκπομ .

Με τις δύο ομάδες να έρχονται από μία εβδομάδα με διπλές προπονήσεις και αρκετή επιβάρυνση, η αναμέτρηση δεν είχει καλό ρυθμό, ούτε πολλές φάσεις.

Η φάση που έκρινε την αναμέτρηση ήρθε στο 69ο λεπτό. Ο Μπίσεσβαρ ανατράπηκε εντός περιοχής και ο Καγκάβα ήταν εύστοχος από την άσπρη βούλα.

Στο φινάλε ο Ζίβκο Ζίβκοβιτς έκανε δύο καλές αποκρούσεις σε κεφαλιές εξ επαφής, ενώ δύο σουτ από Βιεϊρίνια και Μουργκ δεν βρήκαν στόχο.

Η σύνθεση του Δικεφάλου:Ζίβκοβιτς, Τέιλορ, Κρέσπο (46′ Ζήλο), Βαρέλα (46′ Γιαξής), Σίντκλεϊ, Σβαμπ, Εσίτι, Καγκάβα (72′ Βιεϊρίνια), Μιτρίτσα (68′ Μπίσεσβαρ), Μουργκ, Άκπομ.

.........................................

88ο λεπτό: Συνεργασία Μπίσεσβαρ - Άκπομ, το πλασέ του τελευταίου από πλάγια θέση, αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα

80ό λεπτό: Μεγάλη επέμβαση του Ζίβκοβιτς με το πόδι σε κεφαλιά του Γαβριηλίδη

75ο λεπτό: Σουτ του Βιεϊρίνια άουτ

73ο λεπτό: Βιεϊρίνια στη θέση του Καγκάβα

72ο λεπτό: Σουτ του Μπλέτσα άουτ

68ο λεπτό: Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ σε ανατροπή του Μπίσεσβαρ από τον Τσιμόπουλο. Το εκτέλεσε ο Καγκάβα και 0-1

67ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, όταν μετά από προσπάθεια του Μουργκ, ο Καγκάβα σούταρε πάνω στον Σκόνδρα

65ο λεπτό: Καλή φάση για τον ΠΑΟΚ, με τον Μουργκ από καλή θέση να σουτάρει άουτ!

60ό λεπτό: Μπίσεσβαρ στη θέση του Μιτρίτσα και την ίδια στιγμή η Βέροια κάνει οχτώ αλλαγές!

56ο λεπτό: Σουτ του Φοφανά, άουτ η μπάλα

53ο λεπτό: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση, το εκτέλεσε ο Σίντκλεϊ, η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και πέρασε κόρνερ

46ο λεπτό: Βγήκαν Βαρέλα και Κρέσπο, μπήκαν Γιαξής και Ζίλος

Ξεκίνησε η επανάληψη ...

Ημίχρονο στη Βέροια με το σκορ στο 0-0.

41ο λεπτό: Ανέβηκε μέτρα στα τελευταία λεπτά η Βέροια

27ο λεπτό: Ανεκμετάλλευτο πέρασε ένα ακόμη φάουλ που κέρδισε ο ΠΑΟΚ, το εκτέλεσε ο Μουργκ, με τον Άκπομ να μην μπορεί να πάρει την κεφαλιά

Παραμένει το 0-0 στα μισά του πρώτου ημιχρόνου

16ο λεπτό: Ο Μιτρίτσα εκτέλεσε φάουλ, άουτ η μπάλα

14o λεπτό: Σουτ του Μπαϊντού, άουτ η μπάλα

Το παιχνίδι ξεκίνησε ...

Βέροια: Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Πεταυράκης, Δημόπουλος, Σκόνδρας, Οικονόμου, Γαβριηλίδης, Ορφανίδης, Πασάς, Πόζογλου (55' Φοφανά), Μπαϊντού. Αναπληρωματικοί: Τσιμόπουλος, Τασιόπουλος, Μούχαλης, Παπαχρήστος, Μπλέτσας, Ισσακίδης, Φοφανά, Μυστακίδης, Ντίνας, Μαραγκός, Μούργος, Χαλκιαδάκης.

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Τέιλορ, Βαρέλα (46' Γιαξής), Κρέσπο (46' Ζίλος), Σίντκλεϊ, Σβαμπ, Εσίτι, Μιτρίτσα (60' Μπίσεσβαρ), Καγκάβα (73' Βιεϊρίνια), Μουργκ, Άκπομ. Αναπληρωματικοί: Μπαλωμένος, Ζήλο, Βιεϊρίνια, Γιαξής και Μπίσεσβαρ