5-0 τον Πανσερραϊκό η Κ17 [εικόνες]

Πέντε όμορφα γκολ, ένα δοκάρι και πληθώρα ευκαιριών για την Κ17, η οποία έφτασε σε μια άνετη νίκη με 5-0 επί του Πανσερραϊκού.

Στο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ προηγούνταν 2-0, με γκολ του Μύθου στο 14′ από την ασίστ του Τσιότα και του Θεόφιλου στο 41′ από ασίστ του Μύθου. Με την έναρξη του β' ημιχρόνου δε, ο Δικέφαλος πέτυχε και τρίτο γκολ, στο 47′, με τον Στύλο να σουτάρει στην επαναφορά μετά το δοκάρι του Παπανικόπουλου. Συνέχισε και για το 4-0 στο 80′ με τον Στύλο να κάνει την πάσα και τον Κωστέα να σκοράρει. Είχε και δοκάρι στο 80′ με τον Δημόπουλο, έφτασε και στο πέμπτο γκολ με τον Στύλο στο 90′.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Πουρλιοτόπουλος, Τσιότας (54′ Κοσμόπουλος), Βυρσωκινός (46′ Δημόπουλος), Κοσίδης, Μπαταούλας, Ελευθεριάδης, Τσιφούτης, Θεοφίλου (46′ Θεοδοσιάδης), Μύθου (54′ Κωστέας), Παπανικόπουλος, Ντούνγκα (46′ Στύλος).