Ήττα για την Κ19 στα Γιάννινα ...

Για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος των ομάδων Κ19 της Super League, ο ΠΑΟΚ έχασε στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις ΕΠΣ Ηπείρου, με 1-0 από την αντίστοιχη του ΠΑΣ Γιάννινα ...

Το πνευματικό πλεονέκτημα της …κεκτημένης ταχύτητας από την επιβλητική νίκη επί της ΑΕΚ, δεν λειτούργησε… Πλέον και το αριθμητικό πλεονέκτημα τίθεται υπό αμφισβήτηση, καθώς η Κ19 ηττήθηκε στα Γιάννενα από τον ΠΑΣ.

Η κορυφή της βαθμολογίας της Super League ενδέχεται να έχει αλλαγές πλέον που θα εξαρτηθούν από το αποτέλεσμα του αγώνα Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός.

Δυσκολεύτηκε να κάνει το παιχνίδι της στα Γιάννενα η Κ19 ή για να είμαστε ακριβείς δεν έδειξε την πυγμή που την διακρίνει. Δέχτηκε γκολ στο 57′ και παρότι προσπάθησε να ξαναμπεί στο παιχνίδι, το έκανε με μάλλον ανορθόδοξο τρόπο. Μάλιστα έμεινε και με δέκα παίκτες στο 85′ και τελικά υποχρεώθηκε σε μια «κρύα» ήττα.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης, Ζίλο, Σινανάι, Τσίκος (87′ Μάρτος), Σμυρλής, Καλόγηρος (72′ Γκιτέρσος), Χατσίδης, Γκούμας (65′ Ρούμιαντσεβ), Αδάμ (65′ Αθανασίου)

...................................

5 λεπτά οι καθυστερήσεις

90ό λεπτό: Μάρτος στη θέση του Τσίκου

87ο λεπτό: Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Γκιτέρσο να πιάνει την κεφαλιά και ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ να αποκρούει σε κόρνερ

85ο λεπτό: Κόκκινη κάρτα στον Γεωργιάδη (δεύτερη κίτρινη), με "10" συνεχίζει ο ΠΑΟΚ

Ίσως το σημερινό να είναι το χειρότερο φετινό παιχνίδι του ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα!

81ο λεπτό: Ο κορυφαίος του ΠΑΟΚ στο ματς είναι ο ... Αγγελίδης, που για μια ακόμη φορά κράτησε το σκορ στα επίπεδα του 1-0!!!

78ο λεπτό: Και πάλι ο Αγγελίδης με σωστή τοποθέτηση σταμάτησε το σουτ των γηπεδούχων

76ο λεπτό: Κίτρινη στον Αθανασίου

72ο λεπτό: Ο Αγγελίδης νικάει στο τετ α τετ τον Λώλη, πραγματοποιώντας σπουδαία επέμβαση!

71ο λεπτό: Τρίτη κίτρινη κάρτα σε παίκτη μας, αυτή τη φορά ήταν ο Τσίκος

Έχει ανέβει μέτρα στο γήπεδο ο ΠΑΟΚ μετά το 60'

68ο λεπτό: Σουτ του Σμυρλή, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων

66ο λεπτό: Γκιτέρσος στη θέση του Καλόγηρου

63ο λεπτό: Κίτρινη σε παίκτη του ΠΑΣ, νωρίτερα είδε κίτρινη και ο Γεωργιάδης

60ό λεπτό: Συνεχίζουν να πιέζουν οι γηπεδούχοι με τον ΠΑΟΚ να μην πατάει καλά στο γήπεδο!

59ο λεπτό: Βγήκαν Γκούμας και Αδάμ και μπήκαν οι Αθανασίου και Ρούμιαντσεβ

Ανώριστος ο ΠΑΟΚ! Πολλά λάθη και καθόλου καθαρό μυαλό

57ο λεπτό: Ο ΠΑΣ ανοίγει το σκορ και προηγείται 1-0 με τον Τσίρη. Λίγο νωρίτερα ο Αγγελίδης σταμάτησε πολύ δύσκολα κοντινό σουτ, στέλνοντας την μπάλα κόρνερ

55ο λεπτό: Μπήκε καλύτερα ο ΠΑΣ στην επανάληψη

49ο λεπτό: Φάουλ για τον ΠΑΣ λίγο έξω από την περιοχή μας και στα αριστερά, σε κόρνερ ο Αγγελίδης. Στη συνέχεια της φάσης η κεφαλιά που επιχειρήθηκε πέρασε άουτ

47ο λεπτό: Κίτρινη στον Ζίλο

43ο λεπτό: Καλό σουτ του Σμυρλή το απέκρουσε ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ

Φτάσαμε στα μισά του ημιχρόνου, το παιχνίδι έχει ρυθμό, με το 0-0 να παραμένει

10ό λεπτό: Έχει την κατοχή της μπάλας ο ΠΑΟΚ στο ξεκίνημα της αναμέτρησης και οι παίκτες του Στέλιου Μαλεζά ψάχνουν το γκολ

5ο λεπτό: Κεφαλιά του Ζίλο μετά από σέντρα του Δεληγιάννη, άουτ η μπάλα

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης, Ζίλο, Σινανάι,  Τσίκος (90' Μάρτος), Σμυρλής, Καλόγηρος (66' Γκιτέρσος), Χατσίδης, Γκούμας (59' Αθανασίου), Αδάμ (59' Ρούμιαντσεβ). Αναπληρωματικοί: Νικολακούλης, Πασαχίδης, Καστίδης, Μάρτος, Αλμασίδης, Ρουμιάντσεβ, Αθανασίου, Γκιτέρσος, Πολιτάκης

Ο ΠΑΟΚ με 45 βαθμούς σε 19 αγώνες βρίσκεται στην κορυφή του πρωταθλήματος και ο ΠΑΣ με 25 βαθμούς σε 18 ματς, στην 7η θέση.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Φίτσας (ΕΠΣ Πρέβεζας) με βοηθούς τους Κέφη και Παναγιώτου.