Συνεχίζει ακάθεκτη η Κ19!

Για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών των ομάδων Κ19 της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε τον Βόλο ΝΠΣ με 3-0...

Αν εξαιρέσει κανείς την πρώτη φάση που δημιούργησε ο αντίπαλος και σταμάτησε στο δοκάρι, κάπου στο 2′, η Κ19 ήταν καταιγιστική στο ματς που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στη Σουρωτή.

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε 3-0 τον ΝΠΣ Βόλος και παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Είναι γεγονός δε, πως οι παίκτες των Μαλεζά και Χατζηαθανασίου είχαν πολλές επιπλέον ευκαιρίες, ώστε να ...ανοίξουν ακόμα περισσότερο το σκορ.

Στο 24′ ο Ρούμιαντσεβ πάσαρε στον Τζίμα κι αυτός στον Γκιτέρσο, ο οποίος με πλασέ άνοιξε το σκορ για τον Δικέφαλο. Στο 33′ ο Αδάμ έκανε την κούρσα από δεξιά κι έβγαλε την ασίστ και πάλι για τον Γκιτέρσο, ο οποίος από κοντά έκανε το 2-0. Και στο 54′ ο Τζίμας με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-0 έπειτα από την ασίστ του Αδάμ.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Φίλων, Δεληγιάννης (70′ Σινανάι), Αδάμ, Ζίλο, Σνάουτσνερ (46′ Τσίκος), Ρούμιαντσεβ (75′ Πασαχίδης), Αθανασίου, Γκούμας (62′ Καλόγηρος), Τζίμας, Γκιτέρσος (46′ Μάρτος).

...............................

Τέλος, με τον ΠΑΟΚ να έχει φτάσει τις 37 τελικές στο ματς!

91ο λεπτό: Πλασέ του Καλόγηρου, πάνω από το δοκάρι η μπάλα

3 λεπτά οι καθυστερήσεις

90ό λεπτό: Εκπληκτική τριπλή απόκρουση του Αυγερινού, σε ισάριθμες προσπάθειες του Αδάμ.

74ο λεπτό: Σουτ του Καλόγηρου, άουτ η μπάλα

71ο λεπτό: Σινανάι στη θέση του Δεληγιάννη, αναγκαστική η αλλαγή!

62ο λεπτό: Ο Αυγερινός απέκρουσε δύσκολα την κεφαλιά του Φϊλων, με την μπάλα να έχει πάρει πορεία προς το "Γ" της εστίας του

61ο λεπτό: Καλόγηρος στη θέση του Γκούμα. Στο ίδιο λεπτό ο Αυγερινός σταμάτησε τον Τζίμα στο τετ α τετ!

60ό λεπτό: 19-5 οι τελικές και 59-41 η κατοχή ως τώρα στο ματς

54ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 3-0 ο ΠΑΟΚ με κεφαλιά του Τζίμα μετά από σέντρα του Αδάμ!

52ο λεπτό: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση, το εκτέλεσε ο Τσίκος στέλνοντας την μπάλα απελπιστικά άουτ!

47ο λεπτό: Απείλησε ο Βόλος, το σουτ όμως που επιχειρήθηκε πέρασε άουτ

46ο λεπτό: Βγήκαν οι Γκιτέρσος, Σνάουτσνερ  και μπήκαν οι Τσίκος, Μάρτος

Ξεκίνησε η επανάληψη με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

45ο λεπτό: Ο Ρούμιαντσεβ εκτέλεσε φάουλ, με την μπάλα να περνά άουτ. Κίτρινη στον Γκιτέρσο

40ό λεπτό: Ο Νικολακούλης μπλόκαρε το φάουλ που εκτέλεσαν από καλή θέση οι φιλοξενούμενοι

39ο λεπτό: Ο Τζίμας από εξαιρετική θέση έστειλε την μπάλα άουτ, μετά από γύρισμα του Γκιτέρσου

34ο λεπτό: Κεφαλιά του Γκούμα, άουτ. Ίδια τύχη είχε και η κεφαλιά του Τζίμα δύο λεπτά αργότερα

32ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Γκιτέρσος μετά από ασίστ του Αδάμ

27ο λεπτό: Κίτρινη στον Γκούμα για μαρκάρισμα στο κέντρο, νωρίτερα είχε δει την κάρτα και ο Σνάουτσνερ

25ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-0 η Κ19 με τον Γκιτέρσο, μετά από ασίστ του Τζίμα

20ό λεπτό: Φάουλ για τους φιλοξενούμενους σε καλή θέση, άουτ η μπάλα

16ο λεπτό: Σουτ του Αθανασίου, μπλόκαρε ο Αυγερινός

15ο λεπτό: Καλό ρυθμό έχει το ματς, με τις ομάδες να παίζουν ανοικτά στα πρώτα λεπτά

9ο λεπτό: Σουτ του Αθανασίου άουτ

7ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Φίλων αρχικά και τον Γκιτέρσο στη συνέχεια να μην μπορούν να ανοίξουν το σκορ

2ο λεπτό: Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους με το καλημέρα στι ματς

Το παιχνίδι ξεκίνησε ...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Αδάμ, Φίλων, Ζίλο, Δεληγιάννης (71' Σινανάι), Σνάουτσνερ (46' Μάρτος), Ρούμιαντσεβ (82' Πασαχίδης), Γκούμας (61' Καλόγηρος), Τζίμας, Γκιτέρσος (46' Τσίκος), Αθανασίου. Αναπληρωματικοί: Αγγελίδης, Σινανάι, Πασαχίδης, Τσίτσκας, Μάρτος, Δελιόπουλος, Τσίκος, Ιμπραχήμ, Καλόγηρος.