Απίστευτη ανατροπή και νίκη για την Κ19

Για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος των ομάδων Κ19 της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε εκτός έδρας την ΑΕΚ με 1-2...

Ένα δίλεπτο, κάπου μετά το 80′, ήταν αρκετό για να γυρίσει το ματς με την ΑΕΚ η Κ19 και να φύγει με σημαντικό "διπλό" από την Αθήνα για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Aιφνιδιάστηκε ο ΠΑΟΚ και μόλις στο 2′ βρέθηκε να κυνηγά το σκορ, δίχως να καταγράψει αξιοσημείωτη αντίδραση ωστόσο, μέχρι και την ανάπαυλα.

Η συνέχεια ήταν διαφορετική, ο Δικέφαλος πήρε μέτρα στο γήπεδο, απείλησε και «χτύπησε» δύο φορές με τον Γκιτέρσο. Στο 83′ ήρθε η ισοφάριση με τον Τσίκο να πασάρει και τον Γκιτέρσο να πλασάρει κι ένα λεπτό μετά, ο Σνάουτσνερ αυτή τη φορά βρήκε τον φορ του Δικεφάλου, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το τελικό 1-2.

Ο ΠΑΟΚ είναι πια στους 21 βαθμούς μετά από οκτώ παιχνίδια,παραμένει στην κορυφή και την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης, Φίλων, Πασαχίδης, Τσίκος, Καλόγηρος (92′ Δελιόπουλος), Γκούμας (75′ Αθανασίου), Αδάμ (75′ Ιμπραήμ), Μάρτος (75′ Sznaucner), Γκιτέρσος (90′ Πολιτάκης).

Δείτε παρακάτω την εξέλιξη του αγώνα.

Το παιχνίδι στο 6ο (!) λεπτό των καθυστερήσεων!

86ο λεπτό: Πολιτάκης στη θέση του Γκιτέρσου

84ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-2 ο ΠΑΟΚ και πάλι με τον Γκιτέρσο, αυτή τη φορά με σουτ εντός περιοχής (ασίστ ο Τσίκος)!

83ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-1 ο ΠΑΟΚ με τον Γκιτέρσο με μακρινό πλασέ, μετά από μπαλιά του Σνάουτσνερ!

67ο λεπτό: Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπήκαν οι Σνάουτσνερ, Ιμπραήμ και Αθανασίου στις θέσεις των Γκούμα, Μάρτου και Αδάμ

55o λεπτό: Κοντά στο 1-1 ο ΠΑΟΚ με τον Τσίκο, το φαλτσαριστό σουτ που επιχείρησε πέρασε εκατοστά άουτ!

54ο λεπτό: Δοκάρι για τους γηπεδούχους στην κόντρα

52o λεπτό: Μπήκε καλύτερα ο ΠΑΟΚ στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου

Ξεκίνησε η επανάληψη

Ημίχρονο, με τον ΠΑΟΚ μετά το 20' να ανεβάζει τις γραμμές του και την ΑΕΚ να παίζει στην κόντρα

35ο λεπτό: Πιέζει ο ΠΑΟΚ στα τελευταία λεπτά

Συμπληρώθηκε το πρώτο μισάωρο της αναμέτρησης

Φτάσαμε στα μισά του ημιχρόνου, παραμένει το 1-0, σε ένα παιχνίδι στο οποίο κυραρχεί η δύναμη. Το γήπεδο έχει συνθετικό χλοοτάπητα, κάτι που επίσης δε βοηθάει τον ΠΑΟΚ (εκτός του ότι έχει κόντρα τον αέρα), μιας και η ομάδα δεν έχει συνηθίσει να παίζει σε τέτοιους αγωνιστικούς χώρους!

10ο λεπτό: Ο ΠΑΟΚ παίζει από την αρχή με κόντρα αέρα, κάτι που δυσκολεύει πάρα πολύ τους παίκτες μας

3ο λεπτό: 1-0 η ΑΕΚ με τον Γεωργέα

11:00 Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ΑΕΚ στη σέντρα

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Δεληγιάννης, Γεωργιάδης, Φίλων, Πασαχίδης, Τσίκος, Καλόγηρος, Αδάμ (67' Αθανασίου), Γκιτέρσος (86' Πολιτάκης), Γκούμας (67' Σνάουτσνερ), Μάρτος (67' Ιμπραήμ)

* Ο αγώνας γίνεται στο Δημοτικό Στάδιο Γαλατσίου (Άλσος Βεΐκου)