Νέα νίκη για την Κ15 [εικόνες]

Από νίκη σε νίκη η Κ15, ξεπέρασε με άνεση και το εμπόδιο του ΟΦΗ, στο παιχνίδι που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στη Σουρωτή.

Η ομάδα των Ορφανού και Μπίκα κέρδισε 4-0, διατηρώντας φυσικά, το προβάδισμα στην βαθμολογία. Επόμενο ματς, αυτό με τον Παναθηναϊκό, εντός έδρας.

Στο 37΄προηγήθηκε ο ΠΑΟΚ με σουτ του Ντούνγκα, έπειτα από την πάσα του Τσίτσιλα. Σκορ ημιχρόνου 1-0, λοιπόν, με τους γηπεδούχους να κυριαρχούν πλήρως στο β' ημίχρονο. Στο 49' ο Θεοφίλου με πλασέ, μετά την ασίστ του Μπάγιου έκανε το 2-0 και στο 54' και πάλι σκόραρε ο Θεοφίλου, εκμεταλλευόμενος την πάσα του Ντούνγκα. Τέλος, το 4-0 έκανε ο Καρακώστας στο 79' με προβολή μέσα στην περιοχή.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Πουρλιοτόπουλος, Κακούλης, Κοσίδης, Σελλάς, Βυρσωκινός (63΄Δημόπουλος), Ελευθεριάδης, Μπάγιος (55' Ταχμετζίδης), Τσιφούτης (55' Παπανικόπουλος), Τσίτσιλας (63' Βασίλι), Ντούνγκα (55΄Καρακώστας), Θεοφίλου.