Πανσερραϊκός - ΠΑΟΚ

Πανσερραϊκός ΠΑΟΚ 2 0 Παρά την βροντερή παρουσία των 1000+ ασπρόμαυρων οπαδών, ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 2-0 από τον γηπεδούχο Πανσερραϊκό, δείχνοντας μια κάκιστη εικόνα βγαλμένη από την περυσινή περίοδο... Φωτογραφίες από τον αγώνα.
Παράτην βροντερή παρουσία των 1000+ ασπρόμαυρων οπαδών, ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με2-0 από τον γηπεδούχο Πανσερραϊκό, δείχνοντας μια κάκιστη εικόναβγαλμένη από την περυσινή περίοδο.Βέβαια,θα πρέπει να λάβουμε υπόψην μας το γεγονός ότι ο Δικέφαλος παρατάχθηκεμε πολλές ελλείψεις (Φερναντέζ, Σάλμον, Βρύζας, Ίλιεφ, Άλαν), ωστόσο ησημερινή κακή εμφάνιση δεν πρέπει να περάσει απαρατήρητη, ώστε τεχνικήηγεσία και παίκτες από κοινού, να τρέξουν να βελτιώσουν τα προβλήματαως την πρεμιέρα της Super League. Η ομάδα οπως παρατάχθηκε κατά την έναρξη του αγώνα
Κυριακίδης (46’ Τοχούρογλου),Μαλεζάς, Χαραλάμπους (46’ Αραμπατζής), Μελίσσης (68’ Δελήμπασης),Μπαλάφας, Γκονζάλες (58’ Σνάουτσνερ), Λάκης (58’ Πεχλιβάνης), Μουμίν(46’ Βαγγελής), Ορφανός (46’ Κωνσταντινίδης), Μπαϊάνο (46’ Γεωργιάδης),Αθανασιάδης (46’ Χριστοδουλόπουλος).Ο νεαρός Αθανασιάδης εν δράση...
Ο λαός ήταν και πάλι δίπλα στην ΠΑΟΚάρα...
Το παρών στις Σέρρες έδωσε και ο πρόεδρος (διπλα του ο πρόεδρος του Πανσεραϊκού κ. Θεοδωρίδης.) ΚΥΡΙΟΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ:

2' σουτ του Μπαϊάνο, λίγο άουτ

4' πλασέ του Μπαϊάνο, μπλόκαρεο Κοτταράς

7' σουτ του Αμπουμπακαρί, μπλόκαρε ο Κυριακίδης

17' Λάκης και Ηλιάδης συνδυάστηκαν άψογα, ο πρώτος επιχείρησε σουτ,έδιωξε σε κόρνερ ο Κοτταράς.

60' Ο Σεντεμέντες κάνει το 1 - 0.

73' Ο "δικός" μας Τσουλάκος κάνει το 2 - 0.