Άνετο πέρασμα από την Φλώρινα για τον ΠΑΟΚ Β!

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ Β', επικρατώντας στην Φλώρινα του τοπικού ΠΑΣ με 0-6.

Ο ΠΑΟΚ Β' παρατάχθηκε με αρχική σύνθεση τις: Τσακίρη, Κυρανούδη, Κυριαζή, Σπανού, Πετρίδου, Τσαούση, Φωτοπούλου, Ντίνα, Βλαχονικολή, Μπουρουνίκου και Ασκαρίδου.

Σ' ένα μαγικό πρώτο τέταρτο, τα κορίτσια του Δικεφάλου επέβαλλαν τον ρυθμό τους, πετυχαίνοντας τρία γρήγορα τέρματα. Το σκορ άνοιξε η Τσαούση, ενώ την σκυτάλη πήρε η Βλαχονικολή με δύο δικά της τέρματα, 0-3.

Στο 35ο λεπτό η Βλαχονικολή ολοκλήρωσε το χατ-τρικ της, γράφοντας το 0-4, σκορ το οποίο ήταν και τελικό για το πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτριες του ΠΑΟΚ Β' είχαν τον έλεγχο, κρατώντας την κατοχή και δημιουργώντας συνεχόμενες φάσεις. Στο 60ο λεπτό η Μπορουνίκου έκανε το 0-5, με την Πετρίδου να... υπογράφει το τελικό 0-6 στο 70ο λεπτό.

ΠΑΟΚ Β' (Σολοποτιάς): Τσακίρη 46' Ροντήρη), Κυρανούδη (46' Αλιάγα), Κυριαζή, Σπανού (46' Τζήκα), Πετρίδου, Τσαούση, Φωτοπούλου (46' Μπότα), Ντίνα (46' Γκοντσούδη), Βλαχονικολή, Μπουρουνίκου, Ασκαρίδου.