Κρατάει το δεύτερο οκτάλεπτο...

Από acpaok.gr: Για την 10η αγωνιστική της Α1 Υδατοσφαίρισης ανδρών, ο ΠΑΟΚ Domus Ergo ταξίδεψε στην Αθήνα και στο Κολυμβητήριο Ηλιούπολης, όπου γνώρισε την ήττα από την ΑΕΚ με 9-7.

Στο πρώτο οκτάλεπτο ο Δικέφαλος βρέθηκε να υπολείπεται μόλις ενός γκολ με το παιχνίδι να είναι ισορροπημένο, 3-2.

Στο δεύτερο οκτάλεπτο, οι «ασπρόμαυροι» αντεπιτέθηκαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 5-5, πραγματοποιώντας μία εξαιρετική περίοδο, με επιμέρους σκορ 3-2 υπέρ τους.

Στο τρίτο οκτάλεπτο, οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα ξανά, κάνοντας το 7-6.

Στο τέταρτο οκτάλεπτο, ο Δικέφαλος τα έδωσε όλα για να επιστρέψει αλλά στις λεπτομέρειες δεν κατάφερε να πάρει κάτι από την αναμέτρηση. Το τελικό σκορ του αγώνα στο Κολυμβητήριο Ηλιούπολης ήταν 9-7.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Θοδωρή Χατζηθεοδώρου, από την νέα χρονιά, στις 8 Ιανουαρίου, στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο, απέναντι στον Εθνικό Πειραιά.

Τα οκτάλεπτα: 3-2, 2-3, 2-1, 2-1

ΠΑΟΚ Domus Ergo (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αϊβαλιώτης, Σαρησάββας, Μηλάς, Προσινικλής Ν., Μαρινάγης Γ., Κεχαλάρης, Μιλάρντοβιτς, Μαραγκός, Μπαγλατζής, Προσινικλής Π., Κούπμαν, Κουγιούνης, Μανθογιάννης, Ιωσήφ, Τόττης