Το «υπερτεμάχιο» του Κονσεϊσάο στην Τρίπολη (video)

Από inpaok.com:Σαν σήμερα πριν δώδεκα χρόνια, ο ΠΑΟΚ φιλοξενήθηκε στην Τρίπολη από τον τοπικό Αστέρα, παίρνοντας την πρώτη του νίκη στο «Θ. Κολοκοτρώνης» με 0-2.
Πηγή: inpaok.com

Το σκορ είχε ανοίξει από νωρίς χάρη σε τέρμα του Ηλία Αναστασάκου στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης. Στην συνέχεια ο Δικέφαλος ήλεγξε τον ρυθμό του αγώνα και στο 80ο λεπτό ήρθε το highlight της βραδιάς, με τους ασπρόμαυρος να βγαίνουν σε αντεπίθεση και με τη μπάλα να φτάνει στον Σέρτζιο Κονσεϊσάο, ο οποίος την κοντρόλαρε και την έστρωσε στο αριστερό, εξαπολύοντας μια οβίδα στο απέναντι παραθυράκι της εστίας του Αστέρα.

Κάπως έτσι, η ομάδα του Φερνάντο Σάντος έφυγε νικήτρια από την Τρίπολη συνεχίζοντας την καλή της πορεία, παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο.