Η μεικτή ζώνη του ΑΕΣΧ Πυλαίας-ΠΑΟΚ mαteco

Οι δηλώσεις του Δημήτρη Πελεκίδη, μετά την αναμέτρηση μεταξύ του ΠΑΟΚ mαteco και του ΑΕΣΧ Πυλαίας, στο πλαίσιο του δεύτερου ημιτελικού της Α1 Χάντμπολ γυναικών.
Photo Credits: @acpaok.gr

Δημήτρης Πελεκίδης:

«Όταν παίζεις ένα παιχνίδι, για δεύτερη φορά, στην κόψη του ξυραφιού, οι πιθανότητες να... στραβώσει είναι αρκετές. Δεν ήμασταν για δεύτερο παιχνίδι καλοί, και αυτό είναι πρόβλημα για την περίοδο την οποία βρισκόμαστε. Περισσότερο το πρόβλημα είναι στο κεφάλι μας, και όχι με όλα τα υπόλοιπα, διότι όταν κάτι δεν πάει καλά στο παιχνίδι, αργούμε πολύ να βγάλουμε αντίδραση. Σήμερα χάσαμε ένα ημίχρονο, 30 λεπτά επί της ουσίας, που ήμασταν κακοί και στις δύο πλευρές, δεν υπήρχε κάτι άλλο, αλλάξαμε πρόσωπα, σχήματα, δεν έχει να κάνει με αυτό, ήταν ένα πολύ κακό πρώτο 30λεπτο. Το σημαντικό είναι ότι στο δεύτερο ημίχρονο παρόλο που δεχτήκαμε κάποια τέρματα στα πρώτα 6-7 λεπτά, ήδη στο δεκάλεπτο είχαμε μειώσει στα δύο γκολ, ενώ στη συνέχεια περάσαμε μπροστά, μετατρέποντας το -6 σε +2. Στο τέλος δεν είχαμε την απαιτούμενη ψυχραιμία και το καθαρό μυαλό για να μπορέσουμε να πάρουμε το παιχνίδι, αλλά όπως είπα επειδή ήμασταν κακοί, η Πυλαία νίκησε δίκαια. Όλα για κάποιο λόγο γίνονται, θα πρέπει να μας βάλει σε περισσότερες σκέψεις, να είμαστε έτοιμοι, να προετοιμαστούμε για το τρίτο παιχνίδι, ούτως ή άλλως δεν έχει κριθεί κάτι, και πέρσι είχαμε πάει σε τρίτο παιχνίδι στους ημιτελικούς, οπότε θα είμαστε όπως πρέπει για να πάρουμε τη νίκη-πρόκριση για τους τελικούς».