Κι όμως μπορούσαν ...

Η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ έχασε με 21-19 στο κλειστό της Μίκρας από την Αναγέννηση Άρτας, στα πλαίσια του 2ου ημιτελικού του πρωταθλήματος της Α1 και πλέον η σειρά έγινε 1-1...

Οι παίκτριες του Δικεφάλου μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο στο οποίο έμειναν χωρίς να σκοράρουν για περίπου 10 λεπτά, βρέθηκαν να χάνουν με 5-11 από την πολύ καλή ηπειρωτική ομάδα. Στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ βρήκε διαδρόμους προς την εστία των φιλοξενούμενων και μείωσε σε 8-12, δημιουργώντας ελπίδες για την ανατροπή στην επανάληψη.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ έφτασε στο 10-16, όταν ο ΠΑΟΚ πήρε μπρος επιθετικά και με αντεπίθεση διαρκείας μείωσε στο γκολ (16-17 αρχικά, 18-19 και 19-20). Η ομάδα μας είχε τις ευκαιρίες να ισοφαρίσει και να πάει το παιχνίδι στην παράταση, κάτι τέτοιο όμως δεν έγινε για να γραφτεί τελικά το τελικό 19-21 με την Σκάρα στην εκπνοή.

Πλέον το τελευταίο παιχνίδι των δύο ομάδων που θα κρίνει και την πρόκριση στον τελικό θα γίνει στην Άρτα την επόμενη εβδομάδα.

Για τον ΠΑΟΚ σκόραραν οι: Τραΐκοβτς (1), Προκοπίδου (2), Νούλα (4), Λογδανίδου (9), Στρατάκη (1), Ανθίτση (2), ενώ αξίζει να γίνει αναφορά στην καταπληκτική τερματοφύλακα του Δικεφάλου που έπιανε τα άπιαστα!

...................................................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης...

Το παιχνίδι ξεκίνησε στη Μίκρα, παρουσία 300 περίπου φιλάθλων...

5-7 ενώ πλησιάζουμε στο 20λεπτο

5-8 η μεγαλύτερη διαφορά στο ματς για την Άρτα και ενώ ο ΠΑΟΚ δείχνει πρόβλημα στην επίθεση

Στο 43΄λεπτό ο ΠΑΟΚ χάνει απανωτές φάσεις να πλησιάσει και άλλο στο σκορ

Η Τζέριτς βρίσκεται σε εκπληκτική μέρα έχει αποκρούσει πολλές επιθέσεις της Αναγέννησης

14-16 ξανά η Λογδανίδου

Ο Δικέφαλος τρέχει ένα σερί 4-0 και το 10-16 έχει γίνει 14-16

15-16 η Ανθίτση

15-17

16-17 η Λογδανίδου

Τα γκολ για τον ΠΑΟΚ μέχρι στιγμής τα σημείωσαν οι: Τραΐκοβτς (1), Προκοπίδου (2), Νούλα (4), Λογδανίδου (7), Στρατάκη (1), Ανθίτση (1)