Επέκτεινε το αήττητο σερί του ο ΠΑΟΚ με επικράτηση 32-17 επί του Αερωπού ManDynamic!

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Handball Premier ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας του Αερωπού ManDynamic με 32-17, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής.

Με άμυνα «ατσάλι» και σωστές αποφάσεις στην επίθεση, ο Δικέφαλος κυριάρχησε από την αρχή του αγώνα, αποκτώντας σημαντική διαφορά, 10-3. Με σταθερά καλή εμφάνιση καθόλη την διάρκεια του αγώνα, ο Δικέφαλος αύξανε όλο και περισσότερο την διαφορά, κρατώντας τον Αερωπό χαμηλά, ενώ ταυτόχρονα έβρισκε τις λύσεις στην επίθεση. Έτσι, διαμορφώθηκε το τελικό για το πρώτο μέρος, 15-7.

Στο ίδιο μοτίβο συνέχισε και στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ, παρουσιάζοντας ακόμα καλύτερο πρόσωπο στο αμυντικό του κομμάτι. Οι «ασπρόμαυροι» δέχτηκαν μόλις ένα γκολ στα πρώτα έξι λεπτά του αγώνα, σκόραραν παράλληλα έξι, «εκτοξεύοντας» την διαφορά, 21-8. Στα τελευταία λεπτά, ο Στέλιος Σεϊρεκίδης μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές του, περνώντας στο παιχνίδι τους Δάιο και Μαρίνο, οι οποίοι παρουσίασαν πολύ καλό πρόσωπο. Το τελικό 32-17 έδωσε τη νίκη στον Δικέφαλο, ο οποίος «έχτισε» σερί τριών νικών στην Handball Premier.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Στέλιου Σεϊρεκίδη, το Σάββατο 25 Νοεμβρίου και ώρα 18:00, εκτός έδρας, απέναντι στον ΑΕΣΧ Πυλαίας, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-2, 7-3, 9-3, 12-6, 15-7 (ημχ), 20-8, 22-11, 23-13, 26-14, 29-17, 32-17

ΠΑΟΚ (Σεϊρεκίδης): Γκίγκοφ, Λαδάκης 2, Ελευθεριάδης 6, Τσαμουρίδης 3, Παπαγεωργίου 1, Θ. Παπάζογλου 3, Βελισαρίου, Κ. Κουκμίσης 3, Λ. Παπάζογλου, Μαρίνος 1, Ν. Κουκμίσης 2, Μπάτζιος 2, Καλόμοιρος 4, Μποτσκάρεφ, Δάιος, Τζωρτζίνης 6.