Νίκη στην Πρεμιέρα για τον ΠΑΟΚ!

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στην Handball Premier ο ΠΑΟΚ, κερδίζοντας στην πρεμιέρα τον ΑΣΕ Δούκα με 31-27.

Ο ΠΑΟΚ παρατάχθηκε με αρχική σύνθεση τους: Μοϊσίλοφ , Ελευθεριάδης, Νικολαΐδης, Παπάζογλου, Τριανταφυλλίδης, Τσαναξίδης και Καβουσανάκης.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, πηγαίνοντας χέρι χέρι στο σκορ στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα. Ο Δικέφαλος στα τελευταία λεπτά έβγαλε αντίδραση και πήρε ένα προβάδισμα 5 τερμάτων, με buzzer beater του Ελευθεριάδη το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 17-12.

Με τον ίδιο ρυθμό συνεχίστηκε και το δεύτερο μέρος του αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να κλείνουν την ψαλίδα της διαφοράς των τερμάτων. Ο ΠΑΟΚ ωστόσο δεν έχασε την συγκέντρωση του αλλά ούτε και το προβάδισμα, με τον αγώνα να λήγει με σκορ 31-27.

Στην 2η αγωνιστική της Handball Premier, ο ΠΑΟΚ υποδέχεται το Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου, στο «Σπίτι του Χάντμπολ», την Δράμα Bianco Monte.