Παράσταση για ένα ρόλο...

Στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Volley League Γυναικών, ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε τον Αίαντα Ευόσμου, του οποίου και επικράτησε άνετα με 3-0 σετ.

Ο ΠΑΟΚ, ο οποίος παρατάχθηκε με τις Κούμπουρα, Πότοκαρ, Καλαντάτζε, Μερτέκη, Βεργίδου, Πολυνοπούλου και λίμπερο την Ξανθοπούλου, προηγήθηκε με 4-1, ενώ στη συνέχεια, "εκτόξευσε" την ψαλίδα της διαφοράς στο +10, 14-4. Η εξέλιξη του σετ βρήκε τον Δικέφαλο στο +12, 18-6, φτάνοντας εύκολα στην κατάκτηση του σετ με 25-11 σκορ.

Στο δεύτερο σετ, οι δύο ομάδες πορεύτηκαν ισόπαλες μέχρι το 11-11, με τον ΠΑΟΚ, με ένα σερί 4-0, να παίρνει προβάδισμα, 15-11. Αν και οι αντίπαλες μείωσαν σε 16-15, τα κορίτσια του ΠΑΟΚ ανέβασαν και πάλι τη διαφορά στο +5, 20-15, κάνοντας τελικά το 2-0 σετ με 25-17 σκορ.

Στο τρίτο σετ, ο Δικέφαλος, αν και προηγήθηκε με 4-0, επέτρεψε στον φιλοξενούμενο Αίαντα Ευόσμου να ισοφαρίσει σε 4-4. Το προβάδισμα πήραν και πάλι οι "ασπρόμαυρες", 7-5, το οποίο σταδιακά άνοιξαν στο +4, 10-6. Η εξέλιξη του σετ βρήκε τον Δικέφαλο να προηγείται με 14-11 και 17-14, διαφορά που σταδιακά ανέβηκε στο +5, 21-16 και έπειτα στο +6, 22-16, κατακτώντας τελικά το σετ με 25-18 σκορ και της νίκης με 3-0 σετ.

ΠΑΟΚ - Αίας Ευόσμου: 3-0

Αναλυτικά τα σετ: 25-11, 25-17, 25-18