Το τρένο σταμάτησε στην Τρίπολη!

Για την 24η αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ έχασε εκτός έδρας από τον Αστέρα Τρίπολης με 3-2, δεχόμενος το 3ο γκολ στο 98'...

Ο Λουτσέσκου παράταξε στο αρχικό σχήμα τους Πασχαλάκη κάτω από τα δοκάρια, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια στην άμυνα, Μαουρίσιο, Σάκχοφ αμυντικά χαφ, Πέλκας, Κάμπος, Μακ μεσοεπιθετικά και στην κορυφή της επίθεσης τον Πρίγιοβιτς.

Ο Δικέφαλος δεν μπήκε καλά στο ματς είχε πολλά προβλήματα στη μεσαία γραμμή, δυσκολευόταν πολύ να κάνει παιχνίδι, ενώ είχε θέμα στην πίεση που ασκούσαν οι γηπεδούχοι...

Στο 14' ο Μανιάς πήρε αμαρκάριστος την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα άουτ και στο 18' ο Κυριακόπουλος με συρτό σουτ έξω από τη μεγάλη μας περιοχή άνοιξε το σκορ! Η αντίδραση του ΠΑΟΚ ήταν υποτονική, οι γηπεδούχοι έχασαν κι άλλη ευκαιρία στο 33' με τον Μανιά που από καλή θέση σούταρε άουτ, για να έρθει στο 37' ο Κάμπος να ισοφαρίσει, μετά από εξαιρετική προσπάθεια του Μακ που του έδωσε έτοιμο γκολ!

Η εικόνα της ομάδας στο πρώτο 45λεπτο δεν ήταν καλή, οι παίκτες του Παντελίδη έβγαιναν στην κόντρα με αξιώσεις και ήταν ιδιαίτερα επικίνδυνοι! Όλοι περιμέναμε να δούμε στην επανάληψη ένα καλύτερο ΠΑΟΚ, όμως αυτό δεν έγινε. Αντίθετα στο 52ο λεπτό οι γηπεδούχοι σημείωσαν το 2-1 με τον Τόνσο, με κοντινή προβολή!  Ο Λουτσέσκου πέρασε στο ματς τους Μπίσεσβαρ - Αζεβέδο - Κουλούρη, ο ΠΑΟΚ μετά το 70' ξύπνησε, είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες με ισάριθμες κεφαλιές των Πρίγιοβιτς και Βαρέλα. Στο 78' ακυρώθηκε γκολ του Βαρέλα σαν οφ σάιντ σε μια φάση που σηκώνει κουβέντα!

Στο 90' ο Κρέσπο είδε την μπάλα μετά την κεφαλιά του να περνάει άουτ και στο 98' ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Πρίγιοβιτς ισοφαρίζοντας! Ένα λεπτό αργότερα ο Ιγκλέσιας σκόραρε το γκολ που έδωσε στον Αστέρα τη νίκη και πλέον η υπόθεση τίτλος δυσκολεύει πολύ, αλλά τίποτε δεν έχει τελειώσει!

Αστέρας Τρίπολης: Αθανασιάδης, Μπέρτος (46' Κώτσιρας), Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Τσιλιανίδης, Κυριακόπουλος (67' Ντουντού), Τόνσο, Μανιάς (84' Καλτσάς).

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο, Σάκχοφ (69' Αζεβέδο), Πέλκας, Κάμπος (83' Κουλούρης), Μακ (57' Μπίσεσβαρ), Πρίγιοβιτς.

.........................................................................

98ο λεπτό: 3-2 ο Ιγκλέσιας, αυτά δε γίνονται

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Πρίγιοβιτς και 2-2

97ο λεπτό: Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Ο Ιγκλέσιας φάνηκε να ανατρέπει τον Πρίγιοβιτς

94ο λεπτό: Κεφαλιά του Κουλούρη, μπλόκαρε εύκολα ο Αθανασιάδης

91ο λεπτό: Κίτρινη στον Πέλκα

90ό λεπτό: Κεφαλιά του Κρέσπο άουτ! Μεγάλη ευκαιρία!

88ο λεπτό: Σουτ του Μπίσεσβαρ πάνω στον Αθανασιάδη

84ο λεπτό: Καλτσάς στη θέση του Μανιά

83ο λεπτό: Κουλούρης στη θέση του Κάμπος

82ο λεπτό: Κίτρινη στον Πρίγιοβιτς

78ο λεπτό: Ακυρώθηκε γκολ του Μάτος ως οφσάιντ, χωρίς αυτός να είναι! Είναι εκτεθειμένος ο Μαουρίσιο, ο οποίος όμως δε φαίνεται να βρήκε την μπάλα με το κεφάλι.

57ο λεπτό: Μπίσεσβαρ στη θέση του Μακ

53ο λεπτό: 2-1 ο Τόνσο με κοντινή προβολή!

51ο λεπτό: Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο για κράτημα στον Πρίγιοβιτς, με τους γηπεδούχους να έχουν μπει πιο ορεξάτοι

Ξεκίνησε η επανάληψη, με μια αλλαγή ο Αστέρας, Κώτσιρας αντί του Μπέρτου

Ημίχρονο στην Τρίπολη

37ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Κάμπος μετά από τρομερή προσπάθεια του Μακ, που μέχρι εκείνη τη στιγμή δεν υπήρχε στο γήπεδο!!!

33ο λεπτό: Ο Μανιάς από καλή θέση σούταρε άουτ, ο Αστέρας είναι επικίνδυνος στην κόντρα

32ο λεπτό: Μακρινό σουτ του Πέλκα, άουτ

30ό λεπτό: Παραμένει το 1-0, όπως και η μέτρια εικόνα της ομάδας

18ο λεπτό: 1-0 ο Αστερας με μακρινό σουτ του Κυριακόπουλου

14ο λεπτό: Κεφαλιά του Μανιά, άουτ

12ο λεπτό: Άουτ η κεφαλιά του Μακ, μετά από σέντρα του Μάτος

4ο λεπτό: Γύρισμα του Πέλκα από τα δεξιά, κερδίζει κόρνερ ο ΠΑΟΚ, εκτελέστηκε, ο Βαρέλα γύρισε την μπάλα αλλά δεν βρέθηκε κανείς στην πορεία της

2o λεπτό: Εκτέλεση φάουλ του Τσιλιανίδη, ο Πασχαλάκης έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ, χωρίς συνέχεια η φάση

Το παιχνίδι ξεκίνησε

Αστέρας Τρίπολης: Αθανασιάδης, Μπέρτος (46' Κώτσιρας), Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Τσιλιανίδης, Κυριακόπουλος (67' Ντουντού), Τόνσο, Μανιάς (84' Καλτσάς).

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο, Σάκχοφ (69' Αζεβέδο), Πέλκας, Κάμπος (83' Κουλούρης), Μακ (57' Μπίσεσβαρ), Πρίγιοβιτς.

..............................................................

Η αποστολή του ΠΑΟΚ βρίσκεται στο γήπεδο.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιειρίνια, Μάτος, Μαουρίτσιο, Σάκχοφ, Μακ, Κάμπος, Πέλκας, Πρίγιοβιτς