«Διπλό» στην Τρίπολη η Κ19

Πέρασε με 2-3 από την Τρίπολη η Κ19, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής της Super League, παραμένοντας ζωντανή στην διεκδίκηση του πρωταθλήματος, όντας στο μείον ένα από τον Ολυμπιακό.
Photo Credits: @paokfc.gr website

Απομένουν έξι παιχνίδια, συμπεριλαμβανομένου του εντός έδρας με τον Ολυμπιακό.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο 11′ με υπέροχη ενέργεια του Αδάμ από δεξιά και εξίσου όμορφο σουτ από τον Χατσίδη. Αντέδρασε για το 1-1 ο Αστέρας στο 20′, μα στο 37′ η ομάδα του Πέτρου Τσιαπακίδη πήρε και πάλι … κεφάλι στο σκορ με την κεφαλιά του Αδάμ, έπειτα από την σέντρα του Τσομπάνη

Και τρία λεπτά μετά, ο Δικέφαλος έκανε το 1-3 με τον Μπάμπουρα να πασάρει και τον Παπαγεωργίου να πλασάρει όμορφα. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-3 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, σκορ που έμελλε να είναι και το τελικό, καθώς στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ήταν κυρίαρχος, είχε φάσεις και ουσιαστικά δεν απειλήθηκε.

Επόμενο παιχνίδι είναι αυτό με την Κηφισιά στην Αθήνα.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Κούπενος (17′ λ.τ. Τσομπάνης), Πολυκράτης, Τσίτσκας (46′ Καστίδης), Πασαχίδης, Αλμασίδης, Αδάμ, Καλόγηρος, Μπάμπουρας [66′ Γκιτέρσος (90′ λ.τ. Πολιτάκης)], Παπαγεωργίου, Χατσίδης