Πρώτη ήττα για την Κ17

Σε κακή μέρα βρέθηκε η Κ17, η οποία ηττήθηκε 3-1 από την Ξάνθη στη Σουρωτή.

Παραμένει, ωστόσο, με 21 βαθμούς στην κορυφή της βαθμολογίας του β ' ομίλου.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 3', «παγώνοντας» τρόπον τινά τους παίκτες του ΠΑΟΚ, οι οποίοι συνήλθαν σχετικά γρήγορα, δημιουργώντας φάσεις για την ισοφάριση που ωστόσο, δεν ήρθε. Είχαν μάλιστα και δοκάρι πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πάλι τρία λεπτά από την έναρξη του β΄ημιχρόνου, η Ξάνθη βρήκε δίχτυα για το 0-2 και η συνέχεια προδιαγραφόταν ακόμα πιο δύσκολη για τον Δικέφαλο.

Στο 55' με τον Μπάμπουρα, μετά από ασίστ του Ρούμιαντσεβ, ο ΠΑΟΚ μείωσε σε 1-2 και παρότι πίεσε πολύ για να φτάσει στην ισοφάριση, δέχτηκε και τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπότης, Κιτσάκης (50' Κουλούρης), Σινανάι, Κουλιεράκης, Κουτσίδης, Τσίκος, Σμυρλής, Κουτεντάκης (60' Σπυριδόπουλος), Μπάμπουρας, Ρούμιαντσεβ (65' Σπυράκος), Κεδίκογλου (45' Τασιούρας).