Έμεινε στο 1-1 στα Σπάτα με την αεκ ...

Για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, η Κ20 του ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 στα Σπάτα με την αεκ ...

O ΠΑΟΚ παρατάχθηκε με 3-5-2 έχοντας τον Μούτσα κάτω από τα δοκάρια, τριάδα στην άμυνα τους Παπαθανασίου, Πολύζο και Κυριαλάνη, τον Μελετίδη αμυντικό χαφ, τους Χατζηδίμπα και Χατζηστραβό μπροστά του, τους Γιαλαμούδη και Τζοβάρα στις πτέρυγες και τους Καπρέτσο και Σταθόπουλο επιθετικό δίδυμο.

Οι παίκτες των Γκαρσία και Παπαβασιλείου μπήκαν καλύτερα στο γήπεδο και στα πρώτα λεπτά έχασαν σημαντική ευκαιρία με τον Χατζηστραβό να σημαδεύει το δοκάρι. Οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν την κατάσταση και στο 18′ πήραν κεφάλι στο σκορ εκμεταλλευόμενοι λάθος στο χώρο της μεσαίας γραμμής.

Ο ΠΑΟΚ ξεπέρασε γρήγορα το γκολ που δέχθηκε και άρχισε να πιέζει για την ισοφάριση, η οποία ήρθε στο 32′. Ο Καπρέτσος έκανε ωραία σέντρα από αριστερά, ο Χατζηστραβός κατέβασε άψογα την μπάλα και εκτέλεσε για το 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη το παιχνίδι είχε πολύ καλό ρυθμό και φάσεις εκατέρωθεν. Στο 68′ ο Σταθόπουλος έχασε σημαντική ευκαιρία μετά από δεύτερη μπαλιά που πήρε μέσα στην περιοχή, αλλά το τελείωμά του πέρασε άουτ. Η ΑΕΚ έχασε μία σημαντική ευκαιρία με κεφαλιά σε κενή εστία, ενώ στο 84′ με κεφαλιά ο Πολύζος έστειλε την μπάλα εκτός τέρματος μετά από κόρνερ.

Λίγο πριν την λήξη η Ένωση είχε δοκάρι, με το 1-1 να μην αλλάζει μέχρι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή. Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης, η συμμετοχή του Αρτέμ Κόζακ, μετά από μεγάλο διάστημα απουσίας λόγω τραυματισμού.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μούτσα, Παπαθανασίου, Πολύζος, Κυριαλάνης (80′ Μίσκοβιτς), Μελετίδης, Χατζηδίμπας, Χατζηστραβός, Γιαλαμούδης, Σταθόπουλος, Καπρέτσος (83′ Κόζακ), Τζοβάρας (65′ Ματθαίου)

..............................................

Το παιχνίδι ξεκίνησε...

5ο λεπτό: Οι γηπεδούχοι προσπαθούν να επιβάλλουν το παιχνίδι τους, με  τον ΠΑΟΚ να είναι επικίνδυνος στην κόντρα

12ο λεπτό: Ο ΠΑΟΚ έχει ανεβάσει την απόδοσή του και έχει ισορροπήσει το παιχνίδι, ενώ είναι αυτός που έχει δημιουργήσει κινδύνους για την εστία των γηπεδούχων!

16ο λεπτό: Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ σε τετ α τετ του Χατζιστραβού!

17ο λεπτό: 1-0 η αεκ στην κόντρα!

32ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ  με τον Χατζηστραβό, μετά από σέντρα του Καπρέτσου!

37ο λεπτό: Μοιρασμένη η κατοχή ως τώρα, με τον ΠΑΟΚ να είναι ένα κλικ καλύτερος!

Ημίχρονο στα Σπάτα ...

12:05 Ξεκίνησε η επανάληψη

65ο λεπτό: Ματθαίου στη θέση του Τζοβάρα, ενώ παραμένει το 1-1

68ο λεπτό: Καλή ευκαιρία με τον Σταθόπουλο να παίρνει μία δεύτερη μπάλα, αλλά η προσπάθειά του να καταλήγει άουτ

80ό λεπτό: Μίσκοβιτς αντί του Κυριαλάνη

83ο λεπτό: Κόζακ στη θέση του Καπρέτσου

84ο λεπτό: Κεφαλιά του Πολύζου μετά από κόρνερ, η μπάλα άουτ

4 λεπτά οι καθυστερήσεις, παίζονται ήδη

....................................................

Η εξέλιξη της αγωνιστικής...

ΑΓΩΝΑΣΓΗΠΕΔΟΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑSCOREΑ.Ο.Κ.-ΞΑΝΘΗΚΑΝΟΝΙ11/3 στις 10:450-2ΗΡΑΚΛΗΣ-ΠΑOΜΙΚΡΑΣ11/3 στις 11:002-4ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΒΕΡΟΙΑΑΛΙΚΙΑΝΟΥ11/3 στις 11:002-1ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣΑΓ.Ι.ΡΕΝΤΗ12/3 στις 12:003-0 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΣΠΥΡΙΔΩΝ11/3 στις 13:152-0ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-Α.Ε.Λ.ΛΑΥΡΑΣΑναβολή-A.E.K.-Π.Α.Ο.Κ.ΣΠΑΤΩΝ 12/3 στις 11:001-1 ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ...Αναβολή-Ο αγώνας "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ" αναβάλλεται σε συνέχεια αποδοχής αιτήματος

ΑΓΩΝΑΣΓΗΠΕΔΟΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑSCOREΑ.Ο.Κ.-ΞΑΝΘΗΚΑΝΟΝΙ11/3 στις 10:45-ΗΡΑΚΛΗΣ-ΠΑOΜΙΚΡΑΣ11/3 στις 11:00-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΒΕΡΟΙΑΑΛΙΚΙΑΝΟΥ11/3 στις 11:00-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣΑΓ.Ι.ΡΕΝΤΗ11/3 στις 12:00-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΣΠΥΡΙΔΩΝ11/3 στις 13:15-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-Α.Ε.Λ.ΛΑΥΡΑΣ11/3 στις 14:00-A.E.K.-Π.Α.Ο.Κ.ΣΠΑΤΩΝ 12/3 στις 11:00-ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ...--Ο αγώνας "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ" αναβάλλεται σε συνέχεια αποδοχής αιτήματος