Υποκλίθηκε και η Πλατεία... Πανιώνιος - ΠΑΟΚ: 0-3

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Δικεφάλου πέτυχε ακόμη μία νίκη το απόγευμα του Σαββάτου 1 Δεκεμβρίου, αυτή τη φορά με αντίπαλο τον Πανιώνιο στο κλειστό της Νέας Σμύρνης, πραγματοποιώντας ακόμη μία καλή εμφάνιση.

Τα κορίτσια του Δικεφάλου μπήκαν αποφασισμένες και με όρεξη, κατακτώντας το πρώτο σετ με 15-25. Το δεύτερο σετ, παρ' όλες τις προσπάθειες των αντιπάλων να αντισταθούν, έληξε και πάλι υπέρ του ΠΑΟΚ με σκορ 21-25. Στο τρίτο σετ, η ομάδα μπήκε με φόρα και μοναδικό στόχο την καθαρή νίκη και τους βαθμούς αυτής, κατακτώντας το με 20-25 τελικό σκορ.

Ο Δικέφαλος, βγάζοντας την ποιότητα του ρόστερ και τη σκληρή δουλειά που γίνεται, μετέτρεψε το σημερινό αγώνα σε παράσταση για ένα ρόλο... Η ομάδα του Δημήτρη Σολκίδη είναι φτιαγμένη με μοναδικό στόχο να πρωταγωνιστεί και αυτό αποδεικνύεται σε κάθε παιχνίδι...

Αναλυτικά τα σετ: 15-25, 21-25, 20-25