Η... επιστροφή του Ουάρντα

Από sdna.gr: Ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει την Λαμία σήμερα (19:00) στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή, με τον Αμρ Ουάρντα να επιστρέφει στην αποστολή του Δικεφάλου στο πρωτάθλημα.
Πηγή: sdna.gr

Ο Αμρ Ουάρντα βρίσκεται στις επιλογές του Ραζβάν Λουτσέσκου για τη Λαμία και ταξίδεψε με την αποστολή στη Φθιώτιδα.

Ο Αιγύπτιος ποδοσφαιριστής, βρέθηκε και στο Λονδίνο με την ομάδα, παίρνοντας μάλιστα και λεπτά συμμετοχής, ενώ επανέρχεται στην αποστολή του Δικεφάλου για αγώνα πρωταθλήματος μετά από δύο αναμετρήσεις.

Συγκεκριμένα, έμεινε εκτός στα ματς κόντρα στην Ξάνθη, στο οποίο ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 2-0, αλλά και σε αυτό κόντρα στον Παναιτωλικό, όπου οι "ασπρόμαυροι" πήραν τη νίκη με 2-1.

Η τελευταία φορά που πρόσφερε τις... υπηρεσίες του στις εγχώριες διοργανώσεις, ήταν πριν από ακριβώς έναν μήνα και στο ματς κόντρα στον Ατρόμητο, αγωνιζόμενος για οχτώ λεπτά.

Συνολικά, ο Αμρ Ουάρντα έχει καταγράψει 16 συμμετοχές με την "ασπρόμαυρη" φανέλα φέτος, πετυχαίνοντας μόλις ένα γκολ.