Σκόνταψε η Κ19 με τον ΟΦΗ!

Για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος των ομάδων Κ19 της Super League, o πρωτοπόρος ΠΑΟΚ έμεινε στο 1-1 με τον ΟΦΗ ...

Προηγήθηκε, πίεσε, έχασε τις ευκαιρίες να κλειδώσει το ματς και τελικά ισοφαρίστηκε. Η Κ19 αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον ΟΦΗ στο ματς που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στη Σουρωτή.

Παραμένει φυσικά, στην κορυφή του πρωταθλήματος της Super League στο συν έξι από τον Ολυμπιακό.Το γκολ με το οποίο προηγήθηκε ο Δικέφαλος πέτυχε ο Καλόγηρος στο 31′, έπειτα από την ασίστ του Αδάμ. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 68′.Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:Νικολακούλης, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης, Ζίλο, Πασαχίδης, Τσίκος, Αδάμ (60′ Κουλούρης), Καλόγηρος, Γκιτέρσος(60′ Χατσίδης), Γκούμας (82′ Μάρτος), Αθανασίου (66′ Σνάουτσνερ).

Δείτε εικόνες εδώ

............................................

92ο λεπτό: Κίτρινη στον Γεωργιάδη

5 λεπτά οι καθυστερήσεις

85ο λεπτό: Κίτρινη στον Τσίκο

84ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, το δυνατό σουτ το απέκρουσε με τη βοήθεια του δοκαριού ο

82ο λεπτό: Μάρτος στη θέση του Γκούμα

73ο λεπτό: Οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή μας, χωρίς να δοθεί κάτι

71ο λεπτό: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Ζϊλο, μετά από κόρνερ του Δεληγιάννη

69ο λεπτό: 1-1 ο ΟΦΗ, με ωραίο τελείωμα μετά από ατομική προσπάθεια του Πιστικού

6-1 οι τελικές ως τώρα στο ματς και 60-40 η κατοχή της μπάλας

23ο λεπτό: Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ.

20ό λεπτό: Έχει την κατοχή της μπάλας και τις ευκαιρίες ο ΠΑΟΚ, αλλά το 0-0 παραμένει

18o λεπτό: Κεφαλιά του Γξιτλερσου μετά από φόυλ του Τσίκου, άουτ η μπάλα

12ο λεπτό: Ο Γκούμας βρήκε τον Αθανασίου, το σουτ του όμως στα χέρια του τερματοφύλακα

Πολύ δυνατά μπήκε ο ΠΑΟΚ στο ματς!

10ο λεπτό: Σουτ του Καλόγηρου, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα

6ο λεπτό: Παρόμοια φάση με την προηγούμενη με εξαιρετική ντρίπλα του Γκούμα στον αντίπαλο, δεν βρήκε την μπάλα ο Γκιτέρσος

5ο λεπτό: Πλαγιοκόπηση του Γκούμα, σέντρα, αλλά δεν πρόλαβε την μπάλα ο Γκιτέρσος

4ο λεπτό: Κεφαλιά του Γκούμα, άουτ

2ο λεπτό: Ο ΠΑΟΚ απείλησε με ένα φάουλ του Δεληγιάννη, σαν κοντινό κόρνερ, που πέρασε όμως ανεκμετάλλευτο

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα ...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης, Πασαχίδης, Ζίλο, Τσίκος, Αδάμ (60' Χατσίδης), Καλόγηρος, Γκιτέρσος (60' Κουλούρης), Γκούμας (82' Μάρτος), Αθανασίου (67' Σνάουτσνερ). Αναπληρωματικοί: Αγγελίδης,, Καστίδης, Μάρτος, Σνάουτσνερ, Σινανάι, Δελιόπουλος, Ρούμιαντσεβ, Χατσίδης, Κουλούρης