Έγινε δύσκολη η ρεβάνς ...

Την ήττα με 36-26 γνώρισε στη Νορβηγία η ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ από την Sandefjord Runar στο πρώτο παιχνίδι της φάσης των "16" του Challenge cup...

Πλέον τα πράματα γίνονται πολύ δύσκολα στη ρεβάνς του επόμενου Σαββάτου, καθώς ο ΠΑΟΚ καλείται να ανατρέψει μια μεγάλη διαφορά. Ο Δικέφαλος ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο (16-12) αλλά στην επανάληψη, και ιδιαίτερα στο τελευταίο 5λεπτο, δεν άντεξε και γνώρισε βαριά ήττα.

O αγώνας έγινε μπροστά σε 300 θεατές... Ο Στέλιος Υετίων μιλώντας για το παιχνίδι σχολίασε: "Σήμερα δεν ήμασταν καλοί. Προσπαθήσαμε, αλλά δυστυχώς δεχθήκαμε εύκολα γκολ, ενώ οι αντίπαλοί μας σκόραραν εύκολα με πολλούς αιφνιδιασμούς. Θα κάνουμε ότι μπορούμε στη ρεβάνς σε μια βδομάδα. Το θέμα είναι από τη φετινή ευρωπαϊκή συμμετοχή μας να κερδίσουμε κάποια πράγματα"...

Sandefjord Runar: Nostdahl 10, Johansson 7, Glemming 6, Patriksson 4, Lindell 3, Rivesjo 2, Trevland 2, Berge 1, Nielsen 1, Abolabe, Christiansen, Hansen, Matic, Veum

ΠΑΟΚ: Τσάτσος 6, Τσακίρης 5, Κοκκώνης 4, Παλάσκας 4, Πετρίδης 3, Αποστολίδης 1, Καράγγελος 1, Κεσίδης 1, Σεβαστίδης 1, Γουργούμης, Ορφανουδάκης, Τσίλης, Ζάγκας