Κέρδισε στη Δράμα και “βλέπει” ακόμα τελικούς ο Διομήδης

Από e-handball.gr: Μεγάλη νίκη με 23-22 πέτυχε ο Διομήδης στη Δράμα για την 3η αγωνιστική των πλέι-οφ της Handball Premier και θέλει τη νίκη στο τελευταίο ματς με τον ΠΑΟΚ προκειμένου να προκριθεί στους τελικούς, όπου βρίσκεται ήδη η ΑΕΚ.
Πηγή: e-handball.gr

Συγκλονιστικό το παιχνίδι με τις δύο ομάδες να προσπερνούν συνεχώς η μία την άλλη στο σκορ. Στο ημίχρονο πήγαν ισόπαλες 9-9, ενώ στο 40λεπτο ο Διομήδης πέρασε μπροστα με 13-11 για να βρεθεί πίσω 15 λεπτά πριν το τέλος με 17-16. Το ματς πήγαινε στον πόντο με την ομάδα του Άργους να κερδίζει στο φινάλε με διαφορά ενός μόλις τέρματος.

ΔΡΑΜΑ-ΔΙΟΜΗΔΗΣ 22-23

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 2-1, 6-3, 6-5, 8-7, 9-9 (Ημχ) 10-10, 11-13, 16-15, 17-16, 20-20, 22-23

Δράμα: Μπέτζιος, Παπάζογλου 1, Τόσκας, Καβάζης, Καφαντάρης 1, Χαιτίδης 3, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 1, Παπάζογλου Α. 2, Τουνγκελίδης 5, Δέσπος, Θωμίδης, Παπαδόπουλος 6, Κουρτίδης, Σίνα 3

Διομήδης: Τζίμπουλας 3, Μαρκατάτος, Κρεμαστιώτης 1, Τσιγαρίδας 4, Παπαδημητρίου, Παπαντωνόπουλος, Αναγνωστόπουλος, Τσαμουρίδης 1, Hoggas5, Μπόσκος , Χαντέλης 2, Διονυσόπουλος, Μάνθος, Ρούμπος-Λίνος, Κωστούλας, Mujic

Διαιτητές: Νάσκος/Χαρίτσος Δίλεπτα; 8/13 Πέναλτι: 3/4, 4/4