Προβάδισμα πρόκρισης για ΠΑΣ

Τρομερή ανατροπή απέναντι στον Παναθηναϊκό
Πηγή: inpaok.com

Ο ΠΑΣ Γιάννινα με τρομερή ανατροπή πήρε προβάδισμα πρόκρισης απέναντι στον Παναθηναϊκό (2-1), με τον Παμλίδη και τον Κάργα να χαρίζουν μια σημαντική νίκη στο σύνολο του Αργύρη Γιαννίκη.

Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ πολύ νωρίς με τον Μακέντα στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Λοντίγκιν και τον ΠΑΣ να ισοφαρίζει με τον Παμλίδη στο 21′.

Ο ΠΑΣ έκανε την τρομερή ανατροπή με τον Κάργα στο 67ο λεπτό με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ να γράφει το 2-1 για τον ΠΑΣ, δίνοντας προβάδισμα πρόκρισης στους Γιαννιώτες.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Κάργας,Εραμούσπε, Πίρσμαν, Παμλίδης (89' Νάουμετς), Ντομίνγκες, Κάστρο, Ελευθεριάδης, Λεό (82' Μιλιντσεάνου), Καρτάλης.

Παναθηναϊκός (Λάζλο Μπόλονι): Ξενόπουλος, Σάντσες (84' Τζαβίδας), Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Χουάνκαρ, Αλεξανδρόπουλος (70' Αθανασακόπουλος), Νιάς, Βιγιαφάνιες, Αϊτόρ (79' Καμπετσής), Μακέντα (70' Καρλίτος), Χατζηγιοβάνης (70' Ενγκμπακοτό).