Μεγάλο διπλό για τον ΠΑΣ

Από thessports.gr: Με το «τρίποντο» της νίκης, το πρώτο του στο εφετινό πρωτάθλημα, έφυγε ο ΠΑΣ Γιάννινα από τη Ριζούπολη, επικρατώντας 2-1 του Απόλλωνα Σμύρνης στο εξ αναβολής παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής και ισχυροποίησε από νωρίς τη θέση του στο βαθμολογικό πίνακα της Super League.
Πηγή: thessports.gr

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο φινάλε του πρώτου μέρους με τα γκολ των Παμλίδη και Ελευθεριάδη και οι γηπεδούχοι (που έχασαν και πέναλτι με τον Φατιόν στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου), μείωσαν στο τελευταίο δεκάλεπτο με τον Ιωαννίδη, αλλά δεν απέφυγαν την ήττα.

Απόλλων Σμύρνης (Γ. Παράσχος): Κότσαρης (46′ λ. τρ. Βέρχουλτ), Τσαμπούρης, Βιτλής (46′ Μουνιέ), Ντομίνγκες, Λισγάρας, Φατιόν, Σλίβκα, Μπαξεβανίδης, Φερνάντεθ (46′ Ντάουντα), Τσιλούλης (76′ Ιωαννίδης), Μπετινέλι.

ΠΑΣ Γιάννινα (Α. Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Σάλιακας, Πεέρσμαν, Κάργας, Παντελάκης, Κάστρο, Σιόντης (90′ Εραμούσπε), Ελευθεριάδης (56′ Νάουμετς), Λέο Μπαπτίστ, Κρίζμαν (76′ Μπρένερ), Παμλίδης (56′ Καρτάλης).