«Λύγισε» τη Σεβίλλη η Γρανάδα!

Στις νίκες επέστρεψε η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa League, Γρανάδα, που επικράτησε εντός έδρας με 1-0 της Σεβίλλης, πιάνοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα την Ρεάλ Μαδρίτης με 10 βαθμούς.
Πηγή: thessports.gr

Στην αναμέτρηση για την έκτη αγωνιστική τη La Liga, η αντίπαλος του Δικέφαλου επικράτησε με 1-0 της κατόχου του Europa League, που ωστόσο έπαιζε με δέκα ποδοσφαιριστές, μετά τη αποβολή του Τζόρνταν στις καθυστερήσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Γρανάδα εκμεταλλεύτηκε πλήρως το αριθμητικό πλεονέκτημα, με τον Γιάνγκελ Ερέρα να σκοράρει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 82΄, που υπέγραψε τη μεγάλη νίκη.