«Γιατί δεν παίρνουν σέντερ μπακ;»

Aπό arenafm.gr: Ο Θόδωρος Αποστολίδης μίλησε στον Arena fm και μεταξύ άλλων τόνισε:
Πηγή: arenafm.gr

«Στα πρώτα 25 λεπτά θα μπορούσαμε να χάνουμε 3-0 Δεν μπήκαμε στο γήπεδο. Φάγαμε το γκολ στο τέλος όταν είχαμε ισορροπήσει. Το αποτέλεσμα πάντως δεν είναι άδικο.

Παρατηρώ ότι με τον Τζιόλη σέντερ μπακ δεν έχουμε κερδίσει. Καταστρέφεται και αυτός, παθαίνει ζημιά και η ομάδα. Με νίκη στην Ξάνθη ας παίρναμε και Χ με την ΑΕΚ. Δεν ξέρω γιατί δεν παίρνουν σέντερ μπακ.

Μς 7-8 αλλαγές πάλι εχθές. Δεν του εξήγησε κάποιος την ελληνική πραγματικότητα. Ότι εκεί στην Ξάνθη χάνουμε τα τελευταία χρόνια. Με αυτό το σχήμα είμαστε τυχεροί που δε χάναμε στην αρχή 3-0. Όντως εκεί που φτάσαμε στο 90' έπρεπε να πάρουμε το ματς. Δεν είμαστε καλοί στις στημένες φάσεις.

Όσο για τον Μπερμπάτοφ, ο προπονητής βλέπει και ξέρει. Του είπε ότι θα τον βάλει με την ΑΕΚ. Σε κάποιο διάστημα στο δεύτερο ημίχρονο, θα μπορούσε να τον βάλει να κρατήσει την μπάλα».

Η ομάδα πρέπει να λύσει το πρόβλημα με τα σέντερ μπακ.