Το πιο «καθυστερημένο» γκολ 1ου ημιχρόνου του ΠΑΟΚ στην Τούμπα

Από "Η Ασπρόμαυρη Βίβλος / facebook": To δεύτερο γκολ του Tiago Dantas είναι το πιο «καθυστερημένο» γκολ 1ου ημιχρόνου του ΠΑΟΚ στην ιστορία της Τούμπας, καθώς μπήκε λίγο πριν τη συμπλήρωση 49 λεπτών αγώνα στο πρώτο μέρος.
Πηγή: Η Ασπρόμαυρη Βίβλος / facebook

Ο ΠΑΟΚ έχει πετύχει γκολ σε μεγαλύτερο διάστημα στο 1ο ημίχρονο πριν από έναν μήνα και κάτι (22/12/2022, Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ) με τον Nélson Oliveira στο 50ό λεπτό του πρώτου μέρους, αλλά εντός έδρας η σημερινή επίδοση είναι ρεκόρ. Ο ίδιος παίκτης (Nélson Oliveira) έχει βάλει και το πιο «καθυστερημένο» γκολ αντιπάλου στην Τούμπα (21/03/2021, ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 3-1), στο 49ο λεπτό του 1ου ημιχρόνου.

Φυσικά, όλα τα παραπάνω με μεγάλη επιφύλαξη, καθώς η επίσημη καταγραφή καθυστερήσεων πρώτου ημιχρόνου ξεκίνησε πρόσφατα (επίσημα στοιχεία υπάρχουν για την τελευταία 25ετία) και για τα προηγούμενα έτη η καταγραφή βασίζεται σε αρχειακό υλικό δημοσιογραφικής κάλυψης. Αλλά, όπως και να 'χει, είναι κάτι το εξαιρετικό.