Πολύτιμη νίκη επί του Άρη για τους έφηβους χάντμπολ!

Από acpaok.gr: Σημαντική νίκη για το πρωτάθλημα της ΕΣΧΘ πέτυχαν οι έφηβοι χάντμπολ του ΠΑΟΚ, επικρατώντας του Άρη με 31-26.

Οι παίκτες του Απόστολου Παλάσκα έδειξαν από την αρχή του παιχνιδιού το καλό τους πρόσωπο, κρατώντας τους αντιπάλους τους μετά το 25ο λεπτό της αναμέτρησης σταθερά μακριά τους.

Τα «αετόπουλα» ανέβαζαν όλο και περισσότερο την απόδοση τους από το 16-12 του πρώτου ημιχρόνου και έπειτα, αυξάνοντας την διαφορά.

Στο δεύτερο μέρος, και με το σκορ να του το επιτρέπει, καθώς ο ΠΑΟΚ ήταν μπροστά συνέχεια με έξι και επτά γκολ, ο Απόστολος Παλάσκας μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής στους αθλητές του.

Το τελικό 31-26 έδωσε μία σημαντική νίκη στους έφηβους του ΠΑΟΚ, οι οποίοι προχωρούν στην επόμενη αγωνιστική.

ΠΑΟΚ-Άρης: 31-26

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-6, 7-6, 10-8, 11-11, 16-12(ημχ), 19-15, 21-17, 27-20, 30-23, 31-26

ΠΑΟΚ (Παλάσκας): Μαρίνος 5, Γκιαούρης, Παπαδόπουλος Χ., Πατσές, Παπαδόπουλος Π. 1, Κετικόγλου, Καμαρούδης, Φρειδερίκος 2, Μαυρουλοσηφάκης 1, Δοντάς 4, Χατζηλίας Ν. 6, Καρασαββαΐδης, Τσαρδάκης 3, Κατσαπαντέρας, Χατζίδης 8, Σιώμος 1.