Η σύμπτωση πριν την επίσκεψη στο «Καραϊσκάκης»

Από paok24.com: Ο ΠΑΟΚ τα βρεθεί στο «Γ. Καραϊσκάκης» λίγες ημέρες μετά την ισοπαλία με τον Λεβαδειακό, αναμέτρηση στην οποία δέχθηκε την ισοφάριση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Πέρυσι, ο Δικέφαλος είχε αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό στον Πειραιά μετά από ένα ακόμα πιο οδυνηρό αποτέλεσμα στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Ήταν τότε που προηγήθηκε, στην Τούμπα με 4-1 του Βόλου, με την ομάδα της Μαγνησίας να μειώνει σε 4-3, τον Βιεϊρίνια να χάνει πέναλτι και το 4-4 να έρχεται σε μια από τις επόμενες φάσεις, με την Τούμπα να κοιτά αποσβολωμένη όσα είχαν συμβεί...

Η διαφορά είναι πως ανάμεσα στα δυο αυτά παιχνίδια, ο ΠΑΟΚ είχε αγωνιστεί στη Δανία, στο πλαίσιο του Κόνφερενς Λιγκ, και είχε πάρει σπουδαία νίκη με 1-2 επί της Κοπεγχάγης.