O Αύγουστος του Σφιντέρσκι! (vid)

Από paok24.com: Καθοριστικός ο Πολωνός στη νίκη επί της Νιου Γιορκ Σίτι, με γκολ και ασίστ με τακουνάκι!

Το όγδοο γκολ του με τη φανέλα της Σάρλοτ πανηγύρισε σήμερα τα ξημερώματα ο Κάρολ Σφιντέρσκι, στην εκτός έδρας νίκη επί της Νιου Γιορκ Σίτι με 3-1, καταγράφοντας μάλιστα και ασίστ!

Ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ, άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 7ο λεπτό και αφού πρώτα χρειάστηκε η επιβεβαίωση του VAR για το ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή της εστίας, ενώ έδωσε μία καταπληκτική ασίστ με τακουνάκι (!) στον Μπρόνικο στο 77ο λεπτό για το 1-2!

Έτσι, ο Πολωνός φορ συνέχισε τις... παραγωγικές εμφανίσεις του μέσα στον Αύγουστο, καθώς είχε προηγηθεί το γκολ που πέτυχε στην εντός έδρας νίκη επί της Ουάσινγκτον με 3-0 στις 4 Αυγούστου και το γκολ στην εντός έδρας ήττα από το Σικάγο με 3-2, τρεις ημέρες αργότερα!