Τζόλης απ’ άλλον πλανήτη! Έγραψε ιστορία με δυο γκολ για την Τβέντε (vid)

Από skgsports.gr: O Χρήστος Τζόλης επέστρεψε στα γκολ, επέστρεψε στις μεγάλες εμφανίσεις.
Πηγή: skgsports.gr

Με τη φανέλα της Τβέντε, όπου αγωνίζεται ως δανεικός από τη Νόριτς, στη δεύτερη συμμετοχή του ο Έλληνας επιθετικός έγραψε ιστορία στη νίκη της ολλανδικής ομάδας επί της Τσουκαρίτσκι με 4-1.

Η Τβέντε που πήρε την πρόκριση στα playoffs του Europa Conference League είδε τον Χρήστο Τζόλη να σκοράρει δύο φορές στα δέκα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Αρχικά στο 84ο λεπτό εκτέλεσε με τη μια από το ημικύκλιο της περιοχής με πλασέ και στις καθυστερήσεις ολοκλήρωσε τον θρίαμβο των Ολλανδών (4-1) με υπέροχη ατομική ενέργεια.

Μέσα σε είκοσι λεπτά παρουσίας ο Έλληνας ποδοσφαιριστής έκανε τρομερά πράγματα πάνω στο χορτάρι με εντυπωσιακά νούμερα:

Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός με τα δύο γκολ που σημείωσε έγινε ο πρώτος ποδοσφαιριστής της Τβέντε που πετυχαίνει δύο γκολ σε ευρωπαϊκό παιχνίδι, περνώντας ως αλλαγή από το 1973.