Βασικός ο Μπίσεσβαρ στην ήττα το Σουρινάμ

Από sdna.gr: Ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ πήρε φανέλα βασικού για ακόμη μια αναμέτρηση του Σουρινάμ, στην ήττα από το Μεξικό με 3-0 για τους ομίλους του Nations League Βορείου και Κεντρικής Αμερικής.
Πηγή: sdna.gr

Ο πολύπειρος χαφ του ΠΑΟΚ, ολοκλήρωσε την παρουσία του στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της πατρίδας του, μετρώντας τρεις συμμετοχές σε ισάριθμα ματς κόντρας σε Τζαμάικα και Μεξικό.

Ο Μπίσεσβαρ αντικαταστάθηκε στο 77o λεπτό, ολοκληρώνοντας έτσι τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για την φετινή σεζόν, αφού πλέον θα απολαύσει τις ολιγοήμερες διακοπές του.

Για την ιστορία το Μεξικό επιβλήθηκε του Σουρινάμ με 2-0, με τον Ρέγες να ανοίγει το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό και τον Μάρτιν να διαμορφώνει το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 40'.

To τελικό 3-0 διαμορφώθηκε από τον Σάντσες στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.