Μίντιλαντ: Φιλική νίκη και… συναγερμός!

Από paok24.com: Μεγάλη ανησυχία στους Δανούς

Η Μίντιλαντ συνεχίζει την προετοιμασία της με φόντο τη νέα σεζόν κι έδωσε ένα ακόμη φιλικό "τεστ", αντιμετωπίζοντας το Αμβούργο.

Η προσεχής αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa Conference League, επικράτησε με 5-1, ωστόσο, τη νίκη αυτή επισκίασε ο τραυματισμός του Τσαρλς Μάτος, ο οποίος χτύπησε λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους, προκαλώντας μεγάλη ανησυχία στις τάξεις της ομάδας.

Για την ώρα, δεν έχει γίνει ακόμη γνωστό κάτι περισσότερο για τον τραυματισμό του, αν κι είναι ξεκάθαρο πως υπάρχει έντονη ανησυχία, ενώ όσον αφορά στο φιλικό, η Μίντιλαντ άνοιξε το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με τον Πιόνε Σίστο, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα το Αμβούργο "απάντησε" κι ισοφάρισε με τον Γιάτα.

Οι Δανοί πήραν ξανά κεφάλι στο σκορ στο 34′, με τον Ίσακσεν να σκοράρει με δυνατό σουτ, με τον Λιντ να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 3-1 ένα λεπτό μετά.

Ο Ίσακσεν "όπλισε" ξανά στο 38′, ενώ το τελικό 5-1, διαμόρφωσε ο Μπρουμάντο στο 58ο λεπτό.