Εύκολο απόγευμα για τις κορασίδες μπάσκετ του ΠΑΟΚ

Με νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ, οι κορασίδες μπάσκετ του ΠΑΟΚ, επικρατώντας του Αριστοτέλη Σταυρού με 58-33.

Οι «ασπρόμαυρες» έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους, παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα στην πρώτη περίοδο, 17-6, το οποίο αύξησαν στην συνέχεια, με το πρώτο ημίχρονο να τις βρίσκει μπροστά με 13, 30-17.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο κόουτς Βασιλειάδης είχε την ευκαιρία να μοιράσει τον χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες του, οι οποίες τον έβγαλαν «ασπροπρόσωπο», με τον ΠΑΟΚ να παίρνει τη νίκη με 58-33.

Τα δεκάλεπτα: 17-6, 30-17, 42-24, 58-33

ΠΑΟΚ (Βασιλειάδης): Μηνοβγίδου 24(2), Γρηγορίου 2, Φουλίδη, Σταμπουλίδου 2, Ζουμπούλη, Τόγια 2, Τρικαλοπούλου, Κουκουναρίδου 19, Πολυμέρου, Καπουσούζη 5(1), Ανδριτσούδη