Οδεύει για ρεκόρ καριέρας ο Κούρτιτς (vid)

Από paok24.com: Ο πρώτος σκόρερ του ΠΑΟΚ και οι επιδόσεις του

Ο Γιάσμιν Κούρτιτς, «έσωσε» κάπως την κατάσταση για τον ΠΑΟΚ, με μία ακόμα εξαιρετική εκτέλεση φάουλ φέτος, χθες στο Αλκαζάρ, για να κάνει το 1-1 με την ΑΕΛ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αυτό, ήταν το πέμπτο γκολ του Σλοβένου τη φετινή σεζόν, τρίτο από εκτέλεση φάουλ, ενώ τα άλλα δύο είναι και πάλι από στατική φάση, με τα εύστοχα πέναλτι, κόντρα σε ΑΕΚ και Παναθηναϊκό.

Με 5 γκολ σε 18 παιχνίδια ως τώρα με τον ΠΑΟΚ, αν συνεχίσει ανάλογα και στο σκοράρισμα, τότε θα ξεπεράσει το προσωπικό του ρεκόρ. Τόσο τη σεζόν 2018-2019, όσο και το 2016-2017, είχε σημειώσει έξι τέρματα. Με 31 και 39 συμμετοχές αντίστοιχα...

Προφανώς και το γεγονός ότι ο «Κούρτα» είναι ο πρώτος σκόρερ του ΠΑΟΚ, αρχές Δεκεμβρίου και μάλιστα με γκολ μόνο από στατικές φάσεις, λέει πολλά για τη φετινή ομάδα, ωστόσο ο Σλοβένος έχει καταφέρει να γίνει απαραίτητος από νωρίς.

Κόντρα σε ΟΦΗ, Παναθηναϊκό και ΑΕΛ χθες στο Κύπελλο, σκόραρε με φάουλ, κόντρα σε ΑΕΚ και Παναθηναϊκό, ευστόχησε και σε πέναλτι...