Λουτσέσκου: «Μείναμε από ενέργεια»

Από thessports.gr: Ο ΠΑΟΚ έμεινε στο 1-1 με τη Σλόβαν Μπρατισλάβας στην Τούμπα για τη δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa Conference League.
Πηγή: thessports.gr

Στις πρώτες του δηλώσεις ο Ραζβάν Λουτσέακου, στάθηκε στο γεγονός πως ο ΠΑΟΚ είναι επηρεασμένος από την σειρά των τελευταίων αγώνων.

Αναλυτικά σημείωσε στην κάμερα της Cosmote tv:«Έπρεπε να έχουμε κερδίσει το παιχνίδι. Δεν το διαχειριστήκαμε καλά μετά το γκολ που πετύχαμε.

Δημιουργήσαμε τρεις ευκαιρίες για να σκοράρουμε ξανά στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο φινάλε του οι αντίπαλοι είχαν μια σημαντική ευκαιρία. Ήρθαν για να αμυνθούν και για εκμεταλλευτούν τα λάθη μας.

Στο δεύτερο ημίχρονο μείναμε από ενέργεια. Μας επηρέασε η σειρά των παιχνιδιών των τελευταίων ημερών και της Κυριακής. Αξίζαμε κάτι παραπάνω».