Άνετο διπλό της Σλόβαν πριν τον ΠΑΟΚ

Από sdna.gr:Άνετο τρίποντο πήρε η Σλόβαν Μπρατισλάβας στην έδρα της Σένιτσα (0-3), λίγες ημέρες πριν το ταξίδι των Σλοβάκων στην Θεσσαλονίκη για την αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ.
Πηγή: sdna.gr

Ο Βλάντιμιρ Βάις παρέταξε την ομάδα του με σύστημα 4-4-1-1 έχοντας κάτω από τα δοκάρια τον Σούλα και τετράδα στην άμυνα τους Μεντβέντεφ, Κάσια, Μποζίκοφ και Ντε Μάρκο.

Η τετράδα στο κέντρο αποτελούνταν από τους Ντράζιτς, Κανκάβα, Ντε Καμπς και Γκριν, ενώ ο Ντα Σίλβα κινούνταν πίσω από τον Μραζ, που βρέθηκε στην κορυφή της επίθεσης της αντιπάλου του ΠΑΟΚ.

Η Σλόβαν μπήκε με το πόδι πατημένο στο... γκάζι, αφού «καθάρισε» το ματς από το πρώτο ημίχρονο, με τον Ντράζιτς μόλις στο 2ο λεπτό να ανοίγει το σκορ, ενώ ο Μραζ στο 26' και στο 35' να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σλόβαν έκανε συντήρηση δυνάμεων ενόψει και του ματς με τον ΠΑΟΚ, διατηρώντας με άνεση το υπέρ της προβάδισμα μέχρι το τέλος της αναμέτρησης