Πρωταθλητής εφήβων ΕΣΧΘ ο ΠΑΟΚ!

Από acpaok.gr: Με δεύτερη νίκη επί της ΧΑΝΘ, με 19-29, ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε Πρωταθλητής εφήβων ΕΣΧΘ, και θα δώσει κανονικά το παρών στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Οι μικροί «μάγκες» μπήκαν συγκεντρωμένα από το πρώτο λεπτό του παιχνιδιού και έλεγξαν τον ρυθμό. Με όμορφο χάντμπολ και «ατσάλινη» άμυνα, ο ΠΑΟΚ δημιούργησε διψήφια διαφορά από νωρίς, με το ημίχρονο να κλείνει στο 6-17.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Δημήτρης Περβανάς, είχε την ευκαιρία να μοιράσει τον χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές του, οι οποίοι «άρπαξαν» την ευκαιρία προσφέροντας όμορφο θέαμα. Ο δείκτης του σκορ δεν έπεσε, και έτσι ο ΠΑΟΚ πήρε το δεύτερο ροζ φύλλο αγώνος επί της ΧΑΝΘ με 19-29, τερματίζοντας πρώτος στο πρωτάθλημα της ΕΣΧΘ.

Το παρών στο παιχνίδι έδωσε και ο έφορος του τμήματος χάντμπολ ανδρών, Δημήτρης Χασεκίδης, ο οποίος χάρηκε με τη νίκη των εφήβων και τους ευχήθηκε καλή επιτυχία ενόψει του Πανελληνίου Πρωταθλήματος.

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 3-7, 3-9, 4-11, 6-14, 6-17 (ημχ), 8-18, 10-21, 12-21, 13-22, 16-23, 19-29

ΠΑΟΚ (Περβανάς): Κυριακίδης 1, Τζωρτζίνης 3, Παπαγιώτας 2, Χατζηλίας Χ. 3, Βελισσαρίου, Γιορανίδης 7, Λαμπούδης, Φρειδερίκος 1, Μαρίνος 1, Κατσαπαντέρας, Μαυρουλοσηφάκης 4, Καρασαββίδης 1, Χατζηλίας Ν. 1, Χατζίδης 4, Παπάζογλου 1