“O άνθρωπος της τελευταίας στιγμής”

Από paok24.com: Ο Κάρολ Σφιντέρσκι σκόραρε στο χθεσινό φιλικό παιχνίδι της Πολωνίας κόντρα στην Ισλανδία, μόλις 7 λεπτά μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο.

Συγκεκριμένα είχε εισέλθει στο 81ο λεπτό και σημείωσε το τέρμα του στο 88′ ισοφαρίζοντας σε 2-2. Αυτό ήταν και το τελευταίο φιλικό των Πολωνών πριν από το EURO. Μάλιστα ο πρωινός τύπος της χώρας αποθεώνει τον στράικερ του ΠΑΟΚ, αποκαλώντας τον "ο άνθρωπος της τελευταίας στιγμής".

Όπως αναφέρουν τα δημοσιεύματα η χθεσινή ολιγόλεπτη αλλά ουσιαστικά εμφάνιση του Κάρολ, ήταν κάτι που έδωσε θάρρος στον προπονητή της Εθνικής Ομάδας, Πάολο Σόουζα, που είχε προβληματιστεί με την απουσία του Μίλικ.

Ωστόσο όπως αναφέρουν για τον Σφιντέρσκι οι συμπατριώτες του η παρουσία του μπορεί να δώσει σιγουριά στην ομάδα, πως υπάρχει κάποιος πίσω από το Λεβαντόφσκι που μπορεί αν σηκώσει το βάρος.

Οι ίδιοι τόνισαν πως ο Κάρολ είχε σκοράρει και στο ντεμπούτο του ενώ σ' ένα άλλο δημοσίευμα υπάρχει ο τίτλος, "Σφιντέρσκι, όπως λέμε γκολ".