Ήθελε μόλις 6 λεπτά για να σκοράρει ο Σφιντέρσκι! (vid)

Από inpaok.com: Ο Κάρολ Σφιντέρσκι, έκανε κάτι παραπάνω από αισθητή την παρουσία του στην εθνική Πολωνίας, λίγο πριν ξεκινήσουν οι υποχρεώσεις της στην τελική φάση του Euro.

O επιθετικός του ΠΑΟΚ, πέρασε στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης στον αγωνιστικό χώρο, στη θέση του Ρίμπους και στο 87', με σουτ με το δεξί του πόδι, μέσα από την περιοχή, ισοφάρισε σε 2-2, σκορ που έμεινε ως το τέλος.

Η Ισλανδία προηγήθηκε δύο φορές, μία με τον Γκούντμουνσον στο 26′, αλλά ο Ζιελίνσκι ισοφάρισε 8 λεπτά αργότερα, ενώ οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 1-2 στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους. Λίγο πριν το τέλος, ήρθε όμως ο Σφιντέρσκι για να ισοφαρίσει σε 2-2, στο τελευταίο φιλικό των Πολωνών πριν την έναρξη του Euro.