Το video της εξάρας του ΠΑΟΚ

Απο inpaok.com: Τα highligts του αγώνα κόντρα στα Ιωάννινα
Πηγή: inpaok.com

Για την 6η αγωνιστική του Α' ομίλου της Α' Εθνικής του γυναικείου πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, ο ΠΑΟΚ επικράτησε των Ιωαννίνων με 6-0 στις εγκαταστάσεις της Νέας Μεσημβρίας.

Ο Δικέφαλος μπορεί να άργησε να πάρει μπρος, όμως όταν έγινε αυτό δεν είχε κανένα πρόβλημα να διαλύσει τον αντίπαλό του. Τις λύσεις τις έδωσαν η Κωνσταντίνα Στράντζαλη και η Αναστασία Σπυριδωνίδου, οι οποίες αμφότερες σκόραραν χατ-τρικ!

Το σκορ άνοιξε με πέναλτι η Στράντζαλη στο 34′, ενώ μέχρι την ανάπαυλα η Σπυριδωνίδου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 με δύο τέρματα στο 39′ και στο 45+1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Πρωταθλήτριες μπήκαν... φουριόζες και έκαναν το 4-0 με την Στράντζαλη και στο 51′ η Σπυριδωνίδου πέτυχε χατ-τρικ, όπως χατ-τρικ έκανε και η Στράντζαλη με νέο γκολ στο 84ο λεπτό για το τελικό 6-0.