Αυστριακά ΜΜΕ: «Ο Στέφαν Σβαμπ σκόραρε το νικητήριο γκολ στην αυστριακή μονομαχία»

Από sfina.gr:Με τον αγώνα ανάμεσα σε Άρη και ΠΑΟΚ και τη νίκη (0-1) των «ασπρόμαυρων» ασχολήθηκε αυστριακή ιστοσελίδα καθώς οι δύο ομάδες διαθέτουν Αυστριακούς ποδοσφαιριστές στο δυναμικό τους.
Πηγή: sfina.gr

Συγκεκριμένα στους κίτρινους» αγωνίζεται ο Σάκιτς, ενώ στους «ασπρόμαυρους» οι Σβαμπ και Μουργκ.

Κερδισμένοι βγήκαν οι Σβαμπ και Μουργκ χάρη στο γκολ που σκόραρε ο πρώτος στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού!

Αναλυτικά όσα αναφέρει η ιστοσελίδα «12termann.at»:

«Αυστριακή μονομαχία στην ελληνική Super League και ντέρμπι την ίδια στιγμή! Ο Άρης υποδέχτηκε τον ΠΑΟΚ. Χάρη στο γκολ του Στέφαν Σβαμπ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν με 1-0 και έπιασαν τους αντιπάλους της πόλης στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Το καθοριστικό γκολ ήρθε στο παιχνίδι μεταξύ του Άρη και του ΠΑΟΚ μετά από μόλις έξι λεπτά – ο Στέφαν Σβάμπ ήταν εκεί μετά την δημιουργία του Σφιντέρσκι και σημείωσε το μοναδικό γκολ του παιχνιδιού. Για τον πρώην παίκτη της Ραπίντ Βιέννης ήταν το τέταρτο γκολ της σεζόν, το πρώτο από τα μέσα Φεβρουαρίου. Ενώ ο Σβαμπ έπαιξε βασικός για τον ΠΑΟΚ, ο συμπαίκτης του Τόμας Μουργκ καθόταν στον πάγκο για ολόκληρη την αναμέτρηση – για τους γηπεδούχους, ο αμυντικός Εμάνουελ Σάκιτς μέτρησε 69 λεπτά παιχνιδιού.

Ήταν μια απόλυτη επιτυχία και ο ΠΑΟΚ ανέβηκε στη δεύτερη θέση στη βαθμολογία- ο Άρης είναι ισόβαθμος στην τρίτη θέση».